Burkina Faso sostinėje atakuota Prancūzijos ambasada ir kariuomenės būstinė
Bur­ki­na Fa­so sos­ti­nė­je penk­ta­die­nį bu­vo įvyk­dy­tos ke­lios at­akos, tai­ki­niais ta­po Pra­ncū­zi­jos am­ba­sa­da, pra­ncū­zų kul­tū­ros cen­tras ir ša­lies ka­riuo­me­nės būs­ti­nė, pra­ne­šė nau­jie­nų agen­tū­ros AFP re­por­te­ris ir liu­di­nin­kai.

Pasak įvykio liudininkų, sostinės rajone, kuriame įsikūrusios daugelio šalių ambasados ir Jungtinių Tautų biurai, penki ginkluoti vyrai iššoko iš automobilio ir pradėjo šaudyti į praeivius, po to pajudėjo Prancūzijos ambasados link.

Burkina Faso policijos generalinis direktorius sakė, kad sostinę atakuoja įtariami islamo ekstremistai.

AFP reporteris girdėjo intensyvų susišaudymą ir matė degantį automobilį, kuriuo, pasak liudininkų, atvažiavo užpuolikai. Ambasados rajone buvo dislokuota policijos ir armijos junginių.

Kiti liudininkai sakė, kad kitoje vietoje Vagadugu centre, netoli Burkina Faso kariuomenės būstinės ir prancūzų kultūros centro, esančio maždaug už kilometro nuo pirmosios atakos vietos, driokstelėjo sprogimas.

Prancūzijos ambasada patvirtino, kad atakuojami su šia šalimi susiję objektai.

„Prie Prancūzijos ambasados ir Prancūzų instituto vyksta ataka. Likite viduje“, – sakoma trumpame ambasados pranešime socialiniame tinkle „Facebook“.

Policijai ir karo policijai reaguojant į išpuolį gatvės buvo užtvertos, kad žmonės neitų į pavojingas zonas.

Burkina Fasas priklauso nestabilių, su džihadistais kovojančių šalių grupei pietiniame Sacharos pakraštyje, vadinamajame Sachelio regione.

Šis sukilimas jau pareikalavo tūkstančių gyvybių, dešimtis tūkstančių gyventojų privertė palikti namus ir sudavė paralyžiuojančius smūgius ekonomikoms, kurios ir taip yra tarp skurdžiausių pasaulyje.

Pernai rugpjūčio 13 dieną du užpuolikai pradėjo šaudyti į restoraną pagrindinėje Vagadugu gatvėje, žuvo 19 ir buvo sužeistas dar 21 žmogus. Atsakomybės už išpuolį iki šiol niekas neprisiėmė.

2016 metų sausio 15 dieną 30 žmonių, tarp jų – šeši kanadiečiai ir penki europiečiai, žuvo per džihadistų ataką prieš viešbutį ir restoraną miesto centre.

Atsakomybę prisiėmė ekstremistų grupuotė Islamiškojo Magribo „al Qaeda“ (AQIM).

Prancūzija, buvusi Sahelio regiono kolonijinė valdytoja, dislokavo 4 tūkst. karių ir remia bendras penkių šalių – Burkina Faso, Čado, Malio, Mauritanijos ir Nigerio – pajėgas.

Be to, Jungtinės Tautos Malyje yra dislokavusios 12 tūkst. taikdarių pajėgas MINUSMA, kurios patyrė daug nuostolių. Trečiadienį centriniame šios šalies regione sprogus minai žuvo keturi JT taikdariai.