Britanija neišvengs prekybos barjerų po „Brexit“
Eu­ro­pos Są­jun­gos vy­riau­sia­sis de­ry­bi­nin­kas Mi­che­lis Bar­nier pir­ma­die­nį pers­pė­jo, kad Bri­ta­ni­ja ne­iš­vengs pre­ky­bos bar­je­rų, jei­gu ji pa­si­trauks iš bend­ro­sios rin­kos ir mui­tų są­jun­gos, kaip pla­nuo­ta.

„Palikus muitų sąjungą ir išėjus iš bendrosios rinkos, barjerai prekiaujant prekėmis ir paslaugomis yra neišvengiami. Atėjo laikas priimti sprendimą“, – sakė M. Barnier po susitikimo su „Brexit“ ministru Davidu Davisu Londone.

Pasak M. Barnier, ES taip pat svarstys galimybę numatyti Britanijai pereinamąjį laikotarpį, kuriame ji turėtų laikiną prieigą prie bendrosios rinkos ir muitų sąjungos, suteikiant galimybę verslui prisitaikyti prie pokyčių.

„Tačiau sąlygos yra aiškios, labai aiškios, – pridūrė jis. – Pereinamuoju laikotarpiu visi turi žaisti pagal tas pačias taisykles“.

Savo ruožtu D. Davisas sakė esąs „įsitikinęs“, kad susitarimą dėl pereinamojo laikotarpio pavyks pasiekti iki šių metų kovo.

Britų ministras sakė, kad norėtų „be trinties“ susitarti su ES dėl prekybos. Theresos May vyriausybė jau seniai patiria „Brexit“ palaikančių parlamentarų spaudimą atsisakyti bet kokios muitų sąjungos su ES.

Griežto atsiskyrimo šalininkai perspėja, kad muitų sąjungos susitarimas gali smarkiai varžyti šalies gebėjimą sudarinėti prekybos sutartis su kitomis pasaulio valstybėmis, nepriklausančiomis ES.

„Mums reikia ... aiškumo dėl JK pasiūlymų, susijusių su būsima partneryste“, – reziumavo M. Barnier.

„Artimiausiomis savaitėmis laukiame JK vyriausybės oficialios pozicijos“, – sakė jis.