Belgijoje pašautas peiliu besišvaistęs vyras
Bel­gi­jos šiau­rės va­ka­ri­niams Gen­to mies­te ap­sau­gos par­ei­gū­nai an­tra­die­nį pa­šo­vė vy­rą, gra­si­nu­sį jiems pei­liu trau­ki­nių sto­ty­je, pra­ne­šė bel­gų ži­niask­lai­da.

Televizija RTBF citavo prokuratūros atstovę An Schoonjans, sakiusią, per „rimtą incidentą“, įvykusį apie 20 val. 30 min. vietos (21 val. 30 min. Lietuvos) laiku, užpuolikas buvo pašautas ir kritinės būklės išvežtas į ligoninę, bet po atliktos operacijos jo gyvybei pavojus nebegresia.

Įvykio liudininkai pasakojo RTBF, kad užpuolikas, dėvėjęs baltą galvos raištį „kaip nindzė“, šaukdamas puolė apsaugos pareigūnus, o šie atsakė dviem ar trimis šūviais.

Policija tebesiaiškina įvykio aplinkybes ir tikrina apsaugos kamerų nufilmuotą medžiagą.

Socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo įraše matyti ant žemės gulintis vyras ir į traukinių stoties salę bėgantys policininkai.

RTBF nurodė, kad traukinių stoties pagrindinis įėjimas po šio įvykio buvo uždarytas, bet traukinių eismas nesutriko.

Belgija pirmadienį nustatė mažesnį teroro išpuolių grėsmės lygį po trejus metus galiojusios aukšto lygio parengties, bet kariai tebesaugo svarbius objektus.

Šalyje pastaraisiais metais buvo įvykdyta keletas atakų, įskaitant 2016-ųjų kovą Briuselyje surengtus mirtininkų sprogdintojų išpuolius.

Po incidento Gente terorizmo bylas tirianti federalinė prokuratūra sakė naujienų agentūrai AFP, kad išpuolis „šiuo metu nėra nagrinėjamas federalinio prokuroro, bet gali būti perduotas nagrinėti vėliau“.