Barselonoje vėl protestuojama prieš masinį turizmą
Bar­se­lo­no­je vyks­ta vie­tos ak­ty­vis­tų pro­tes­tai prieš ma­si­nį tu­riz­mą šia­me mies­te, an­tra­die­nį pra­ne­šė bri­tų por­ta­las „Exp­ress“.

„Kaukėti aktyvistai puolė garsias Antoni Gaudi skulptūras Guello parke, grandinėmis prisirakino prie jų ir išskleidė plakatus prieš masinį turizmą Barselonoje, nes jis atneša daugiau žalos nei naudos“, – rašė portalas.

Jame teigiama, kad masinis turizmas kelia nepatogumų miesto gyventojams, be to, neigiamai veikia kaimo vietoves, nes keliautojai nesirūpina kultūriniu paveldu ir šiukšlina. Turizmas taip pat neigiamai veikia darbo rinką, pateikdamas gyventojams tik pigias darbo vietas aptarnavimo sferoje.

Prieš turizmą nusistačiusi grupė „Arran“ pareiškė, kad demonstracija buvo vasaros kampanijos prieš turistus pradžia.

„Mūsų organizacija negali priimti dabartinio Ispanijos turizmo modelio, kuris taip pat paplitęs Valensijoje ir Balearų salose. Juo atsižvelgiama tik į šalies ekonominius interesus ir tuo pačiu bloginamas vietos žmonių gyvenimas“, – sakė „Arran“ atstovai.

Į demonstracijos vietą atvyko policija, kuri areštavo aktyvistus.

Kaip nurodo „?xpress“, pernai vasarą tie patys protestuotojai populiariose Barselonos vietose paišė grafičius „Turistai namo“, pjaustė nuomojamų dviračių padangas. Organizacija taip pat surengė demonstraciją Maljorkos Palmos prieplaukoje.