Australijoje – masinis mokinių protestas dėl klimato kaitos
Penk­ta­die­nį tūks­tan­čiai Aus­tra­li­jos mo­ki­nių pra­lei­do pa­mo­kas da­ly­vau­da­mi pro­tes­to mi­tin­guo­se dėl, jų nuo­mo­ne, ne­pa­kan­ka­mų ša­lies vy­riau­sy­bės veiks­mų spren­džiant kli­ma­to kai­tos prob­le­mas.

Protesto akcijos buvo surengtos visų Australijos valstijų sostinėse ir 20 kitų miestų.

Pirmadienį Australijos premjeras Scottas Morrisonas sukritikavo mokinių planus surengti protestą per pamokas ir tvirtino, kad vyriausybė sprendžia su klimato kaita susijusias problemas.

Daugelis mokinių teigė, kad būtent jo pastabos dar labiau sustiprino jų pasiryžimą protestuoti.

„Mes kęsime pasekmes tų sprendimų, kuriuos šiandien priima politikai“, – BBC teigė į protesto mitingą atėjęs 17-metis Jagveeras Singhas.

Pagal Paryžiaus kaitos susitarimą Australija yra įsipareigojusi iki 2030 metų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį sumažinti 26–28 proc. nuo 2005 metais buvusio lygio.

S. Morrisonas neseniai minėjo atsinaujinančių išteklių plėtrą, švarios energijos pirkimo fondą ir vandens jėgainės projektą kaip įrodymus, jog Australija daro pažangą.

Pirmadienį jis parlamentarams teigė: „Mokyklose mes norime daugiau mokymosi ir mažiau aktyvizmo.“

Išteklių ministras Mattas Canavanas taip pat supykdė mokinius savo pareiškimais. „Daugiausia, ko galite išmokti eidami protestuoti, – kaip atsistoti į socialinių pašalpų prašančiųjų eilę, nes būtent taip atrodys jūsų ateitis“, – duodamas interviu radijui teigė ministras.

Kiek anksčiau šią savaitę Jungtinės Tautos pareiškė, jog Australija, kaip ir daugelis kitų valstybių, atsilieka nuo sau nusistatytų emisijų mažinimo tikslų.