Atsistatydino Sakartvelo premjeras
Dėl ne­su­ta­ri­mų su Bi­dzi­na Iva­niš­vi­liu, tur­tin­giau­siu Sa­kart­ve­lo žmo­gu­mi ir val­dan­čio­sios par­ti­jos stei­gė­ju, at­sis­ta­ty­di­no šios ša­lies vy­riau­sy­bės va­do­vas. Pa­sta­ruo­ju me­tu sos­ti­nė­je Tbi­li­sy­je vy­ko an­ti­vy­riau­sy­bi­niai pro­tes­tai.

„Šiandien partijos pirmininkas turės galimybę sudaryti komandą vadovaudamasis savo požiūriu“, – per televiziją pareiškė Giorgis Kvirikašvilis. Jis vadovavo vyriausybei nuo 2015 metų. Gegužę B. Ivanišvilis – milijardierius, sukūręs verslą Rusijoje, pareiškė grįžtąs į politiką šioje kalnuotoje Pietų Kaukazo šalyje, buvusioje sovietinėje respublikoje, įsiterpusioje tarp Rusijos ir Turkijos.

Sovietų Sąjungai subyrėjus B. Ivanišvilis pralobo iš bankininkystės ir metalo pramonės Rusijoje. 2012 metais savo šalyje jis įsteigė naują partiją „Gruzijos svajonė“ ir tais pačiais metais per parlamento rinkimus nurungė Michailo Saakašvilio Jungtinį nacionalinį judėjimą. Turtuolis tapo ministru pirmininku, bet jau 2013 metais nusišalino, o į premjero postą paskyrė ilgametį savo verslo partnerį Iraklį Garibašvilį.

B. Ivanišvilio turtas siekia maždaug trečdalį viso Sakartvelo bendrojo vidaus produkto. Pasitraukęs iš oficialių pareigų jis ir toliau kontroliavo šalies politiką iš savo privačių futuristinių rūmų ant vienos iš Tbilisio kalvų. Per partijos suvažiavimą gegužę jis buvo išrinktas pirmininku. Tuokart pasakytoje kalboje B. Ivanišvilis paaiškino grįžtąs į politiką dėl nepatenkinamos ekonomikos būklės, vidinių partijos rietenų ir oponentų priešiškumo. Apžvalgininkai sako, kad B. Ivanišvilio grįžimas ir protestai susiję su pakirstu visuomenės pasitikėjimu Sakartvelo valdžia. Jų žodžiais, valdžios krizė trunka jau ilgai, o B. Ivanišvilio sugrįžimas bei protestai yra šio proceso simptomai.

Vieną protestų bangą išprovokavo dviejų paauglių žūtis per muštynes su peiliais Tbilisio centre pernai gruodį. Vieno šešiolikmečių tėvas Zaza Saralidzė apkaltino prokurorus dangstant kaltininkus. Nuo gegužės pabaigos Z. Saralidzė vadovauja demonstrantams, kurie pasistatė palapines priešais parlamentą ir periodiškai blokuoja pagrindines Tbilisio magistrales. Generalinis prokuroras buvo priverstas atsistatydinti, bet protestuotojai reikalavo ir premjero atsistatydinimo.

Gegužę Tbilisyje vyko ir kito pobūdžio protestas. Tūkstančiai jaunų žmonių susirinko prie parlamento pareikšti pasipiktinimo šiurkščiais kovos su narkotikais policijos veiksmais dviejuose sostinės naktiniuose klubuose.