Atsistatydino Prancūzijos vidaus reikalų ministras
Pra­ncū­zi­jos pre­zi­den­tas Em­ma­nue­lis Mac­ro­nas pri­ėmė sa­vo vi­daus rei­ka­lų mi­nis­tro Ge­rard'o Col­lomb'o at­sis­ta­ty­di­ni­mo raš­tą, tre­čia­die­nį pa­skel­bė Eli­zie­jaus rū­mai.

E. Macronas „priėmė Gerard'o Collomb'o atsistatydinimą ir paprašė premjero eiti jo pareigas, kol bus paskirtas (ministro) įpėdinis“, sakoma prezidento biuro pranešime.

Šiuo pranešimu įtakingas politikas ir vienas ištikimiausių prezidento Emmanuelio Macrono ministrų sudavė dar vieną smūgį šalies vadovui. G. Collomb'as naujienų žurnalui „L'Express“ sakė, kad 2020 metais planuoja kelti savo kandidatūrą į Prancūzijos rytinio Liono miesto mero postą, todėl po kitų metų Europos Parlamento rinkimų trauksis iš vyriausybės, kad galėtų pradėti rinkimų kampaniją. Prieš tai, kai E. Macronas paviliojo 71 metų G. Collomb'ą dirbti vidaus reikalų ministru, jis 16 metų buvo Liono meras.

Pirmadienį paskelbti apklausos rezultatai rodo, kad šalies lyderio veiklai šiuo metu pritaria tik 19 proc. prancūzų, o 60 proc. apklaustųjų jį vertina neigiamai.