Atsistatydino kritikos Vladimirui Putinui negailėjęs Jekaterinburgo meras
Ket­vir­to­jo pa­gal dy­dį Ru­si­jos mies­to me­ras, Krem­liaus kri­ti­kas Jev­ge­ni­jus Roiz­ma­nas an­tra­die­nį at­sis­ta­ty­di­no pro­tes­tuo­da­mas prieš įsta­ty­mą, ku­riuo pa­nai­ki­na­mi tie­sio­gi­niai me­ro rin­ki­mai.

Apie savo atsistatydinimą Jekaterinburgo meras ir miesto dūmos pirmininkas J. Roizmanas paskelbė deputatams rengiantis įtraukti į įstatus pataisą dėl merų rinkimų panaikinimo. Nuo šiol Jekaterinburgo merus rinks ne gyventojai, o Dūma.

Balandžio mėnesį miesto dūma, nepaisydama didelių protestų, pritarė įstatymui su minima pataisa. Įstatymo projektą parengė provyriausybinė frakcija.

J. Roizmanas, kuris penkerių metų kadencijai buvo išrinktas 2013-aisiais, yra vienas iš nedaugelio Rusijos regionų aukšto rango pareigūnų, atvirai kritikuojančių prezidentą Vladimirą Putiną ir remiančių jo nesutaikomą priešininką, opozicijos lyderį Aleksejų Navalną.

Jis taip pat ragino boikotuoti kovo mėnesį įvykusius prezidento rinkimus ir sakė, kad jie nėra nei laisvi, nei sąžiningi.

J. Roizmano atsistatydinimo pareiškimą miesto deputatai svarstys per penktadienio posėdį.

Sverdlovsko srities Įstatymų leidžiamojo susirinkimo deputatai balandžio 3 dieną priėmė gubernatoriaus pateiktą įstatymo projektą dėl tiesioginių Jekaterinburgo miesto mero rinkimų atšaukimo.

J. Roizmanas pareiškė, kad nenori dalyvauti įtraukiant į miesto įstatus mero rinkimų atšaukimą ir neketina pasirašyti atitinkamo dokumento.