Atsistatydino Gruzijos generalinis prokuroras
Gru­zi­jos ge­ne­ra­li­nis pro­ku­ro­ras ket­vir­ta­die­nį at­sis­ta­ty­di­no, tūks­tan­čiams žmo­nių iš­ėjus į gat­ves dėl jam me­ta­mų kal­ti­ni­mų po­li­ti­ne įta­ka nu­žu­dy­mo by­lo­je.

Iraklis Šotadzė sakė padaręs visa, kad patrauktų atsakomybėn žmones, atsakingus už dviejų paauglių žūtį per praėjusių metų pabaigoje sostinėje Tbilisyje įvykusias muštynes.

„Noriu, kad tikėtumėte mano žodžiais, todėl šiandien palieku savo postą ir esu tikras, kad šioje byloje teisingumas bus pasiektas“, – sakoma jo pareiškime, paskelbtame vyriausybės interneto svetainėje.

Kaip pranešė naujienų agentūra „RIA Novosti“, mitingas prasidėjo teismui leidus sušvelninti kaltinimus minėtų muštynių dalyviui, kurio tėvas anksčiau dirbo Generalinėje prokuratūroje.

Atsistatydinus I. Šotadzei, prie parlamento susirinko keli tūkstančiai protestuotojų, kurie reikalavo vyriausybės atsistatydinimo. Prie jų prisidėjo įvairių opozicinių partijų atstovai.

Premjeras Giorgis Kvirikašvilis atsistatydinti atsisakė, bet nurodė atlikti naują minimo incidento tyrimą, pranešė „RIA Novosti“.

„Visuomet palaikiau ir palaikysiu žmones“, – sakė jis ir pridūrė, kad buvo išėjęs susitikti su minia ir kalbėjosi su vieno iš nužudytų vaikinų tėvu.

Pasak G. Kvirikašvilio, vidaus reikalų ministras vadovaus naujam, nuodugnesniam tyrimui, o parlamentas kuo greičiau susirinks į specialią sesiją paskirti tyrimo komiteto narių.

Solidarumo su vieno iš nužudytų paauglių tėvu Zaza Saralidze akcijos ketvirtadienį vyko ir kituose Gruzijos miestuose.