Atsisakius Irano naftos – JAV kompensacijos už importą
JAV tu­ri­mos naf­tos ir du­jų at­sar­gos leis kom­pen­suo­ti ku­ro nuo­sto­lius ša­lims, dėl JAV įves­tų sank­ci­jų at­si­sa­kiu­sioms naf­tos im­por­to iš Ira­no, par­eiš­kė JAV pre­zi­den­to pa­ta­rė­jas na­cio­na­li­nio sau­gu­mo klau­si­mais Joh­nas Bol­to­nas.

„JAV turi milžinišką potencialą naftos ir dujų gavybos srityje. Europos šalims tai yra strateginė alternatyva Irano naftos importui“, – sakė jis interviu televizijai „Fox News“.

Atsakydamas į klausimą, ar Vašingtonas sugebėtų kompensuoti naftos importą Kinijai, jei Pekinas atsisakys importo iš Irano, pareigūnas pareiškė, kad „tai yra strateginė alternatyva ir Tolimųjų Rytų šalims“.

Vis tik JAV valstybės sekretorius Mikas Pompeo pirmadienį paskelbė, kad Kinija ir dar septynios šalys yra laikinai atleistos nuo draudimo importuoti Irano naftą.

Kinija ir toliau bendradarbiaus su Iranu ekonomikos srityje, nepaisydama naujų Jungtinių Valstijų sankcijų Teheranui, pirmadienį pareiškė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying.

Per spaudos konferenciją ji išreiškė apgailestavimą, kad nuo pirmadienio Vašingtonas atnaujino sankcijas Iranui, galiojusias iki 2015 metų Irano branduolinės sutarties pasirašymo.