Atšauktas Prancūzijos ambasadorius penktadienį grįžta į Romą
Pra­ncū­zi­jos am­ba­sa­do­rius Ita­li­jo­je, pra­ėju­sią sa­vai­tę at­šauk­tas dėl gin­čo tarp abie­jų ša­lių, penk­ta­die­nį grįž­ta į Ro­mą, pra­ne­šė pra­ncū­zų Eu­ro­pos rei­ka­lų mi­nis­trė.

„Šiandien jis grįš į Romą“, – radijui RTL penktadienį sakė Nathalie Loiseau. Prieš savaitę diplomatas buvo sugrąžintas į Paryžių protestuojant prieš Italijos vyriausybės „provokaciją“.

Tokios įtampos tarp Romos ir Paryžiaus nebuvo nuo Antrojo pasaulinio karo laikų: Paryžius atšaukė savo ambasadorių protestuodamas dėl virtinės Italijos kraštutinių dešiniųjų vidaus reikalų ministro Matteo Salvini ir Luigi Di Maio – svarbių figūrų Italijos populistų vyriausybėje – pašaipių komentarų.

Žodžių karas kilo pernai, L. Di Maio Penkių žvaigždučių judėjimui (M5S) ir M. Salvini kraštutinių dešiniųjų partijai „Šiaurės lyga“ (Lega Nord) laimėjus rinkimus ir suformavus populistų bei euroskeptikų vyriausybę.

Italijai pradėjus nebeleisti migrantų laivams švartuotis jos uostuose, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sukritikavo Romos „cinizmą ir neatsakingumą“, ir palygino kraštutinių dešiniųjų nacionalizmo iškilimą su raupsais. Tai išprovokavo virtinę abipusių įžeidimų.

Prieš gegužę įvyksiančius Europos Parlamento rinkimus M. Salvini ir L. Di Maio, kurie abu yra vicepremjerai, vis asmeniškiau užsipuldavo E. Macroną.

Tačiau paskutinis diplomatinis lašas buvo L. Di Maio praėjusios savaitės susitikimas su „geltonųjų liemenių“ protestuotojais, kurie visoje Prancūzijoje jau keli mėnesiai rengia antivyriausybines demonstracijas, dažnai pasibaigiančias smurtu.