Atidėjo D. Trumpo išsvajotą paradą
Pen­ta­go­nas in­for­ma­vo, kad ka­ri­nis par­adas, ku­ris JAV pre­zi­den­to Do­nal­do Trum­po įsa­ky­mu tu­rė­jo vyk­ti kiek vė­liau šiais me­tais, ati­de­da­mas ma­žiau­siai iki ki­tų me­tų.

„Gynybos departamentas ir Baltieji rūmai planavo paradą, skirtą Amerikos kariuomenės veteranams pagerbti ir Pirmojo pasaulinio karo pabaigos šimtosioms metinėms paminėti, – sakė Pentagono atstovas pulkininkas Robas Manningas. – Iš pradžių norėjome šį renginį organizuoti 2018-ųjų lapkričio 10 dieną, tačiau sutarėme paieškoti galimybių jį surengti 2019-aisiais.“

Kai Baltieji rūmai vasarį pranešė apie prezidento norą surengti karinį paradą Vašingtone, skelbta, kad tai kainuotų 10–30 mln. dolerių (8,8–26,4 mln. eurų).

Vis dėlto ketvirtadienį vienas JAV pareigūnas naujienų agentūrai AFP sakė, kad parado kaina išaugo iki 92 mln. dolerių (80,9 mln. eurų), tačiau ir tai nebūtų galutinė suma. Tą paradą planuota surengti JAV minimos Veteranų dienos savaitgalį, per jį turėjo būti parodytas didelis aviacijos šou.

Praėjusių metų liepą lankydamasis Paryžiuje, kur vyko Bastilijos paėmimo dienos karinis paradas, D. Trumpas neslėpė susižavėjimo pompastiška ceremonija. D. Trumpas buvo Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono garbės svečias. Abu lyderiai kartu su žmonomis stebėjo karinį paradą Eliziejaus Laukų alėjoje.

JAV žiniasklaida netrukus pranešė, kaip vis augantis planuojamo parado biudžetas kontrastuoja su prezidento susirūpinimu, esą bendros karinės pratybos su Pietų Korėja kainuoja pernelyg brangiai.

„Stabdome karines pratybas, taip sutaupysime milžinišką sumą pinigų“, – birželį pareiškė D. Trumpas po susitikimo su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu. Kiek vėliau paaiškėjo, kad tos pratybos kainuoja apie 14 mln. dolerių (12 mln. eurų), ir tai yra nedidelė dalis planuojamų išlaidų paradui.

Paprastai Amerikoje kariniai paradai rengiami konfliktų pabaigai paminėti. Vieną tokių – Nacionalinį pergalės paradą – 1991 metais surengė buvęs prezidentas George'as H. W. Bushas Persijos įlankos karo pabaigos proga.

Nors daugelis amerikiečių teigiamai vertina D. Trumpo planą, jo kritikai tvirtina, kad karinis paradas bus pinigų švaistymas. Be to, tokie renginiai būdingi autoritariniams režimams.