Atakuota JK antidopingo agentūra išvengė duomenų nutekinimo
Jung­ti­nės Ka­ra­lys­tės an­ti­do­pin­go agen­tū­ra (UKAD) pir­ma­die­nį nu­ra­mi­no at­le­tus, kad kom­piu­te­ri­niams įsi­lau­žė­liams pra­ei­tą sa­vait­ga­lį at­aka­vus šios ins­ti­tu­ci­jos sis­te­mas spor­ti­nin­kų as­mens duo­me­nų ne­bu­vo pa­vog­ta.

Tikėtina, kad dėl šios atakos bus įtariama Rusijos kibernetinio šnipinėjimo grupė, žinoma kaip „Fancy Bears“.

Anksčiau šiai grupei keletą kartų pavyko įsilaužti į sportą kontroliuojančių institucijų kompiuterines sistemas. Jos taikiniais yra tapusios tokios organizacijos, kaip Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) ir Tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF).

Per programišių atakas paaiškėjo, kad įžymiam britų dviratininkui Bradley Wigginsui (Bradis Viginsui) buvo suteikta leidimų vartoti draudžiamus preparatus terapiniam vartojimui (TUE).

Penkis kartus olimpiniu čempionu tapusiam sportininkui buvo suleista kortikosteroido triamcinolono prieš tris jo svarbiausias pergales 2011, 2012 ir 2013 metais įvykusiuose lenktynėse; taip pat prieš 2012 metų „Tour de France“ lenktynes, kurias jis irgi laimėjo.

TUE yra gydytojų ir WADA išduodamas leidimas vartoti uždraustus vaistus gydymo tikslais.

„Savaitgalį Jungtinės Karalystės antidopingo agentūra sužinojo apie kibernetinę ataką, veikiančią mūsų sistemas. Galime patvirtinti, kad nebuvo prarasta arba pavogta jokių duomenų“, – sporto naujienų agentūrai „Press Association Sport“ pateiktame pareiškime sakė UKAD atstovas.

„Ėmėmės visų būtinų veiksmų padėčiai ištirti ir išspręsti. Nebuvo padaryta poveikio jokiai pagrindiniai veik;ai, įskaitant mūsų tyrimų programą. (...) Esame patenkinti, kad mūsų kibernetinio saugumo lygis tinkamas. Taip pat nuolat atnaujiname savo sistemas ir priemones, siekdami užtikrinti, kad jie atitiktų labai aukštus reikalavimus“ – rašoma pareiškime.