Argentina – prieš abortus
Ar­gen­ti­nos se­na­to­riai ket­vir­ta­die­nį ne­pri­ta­rė įsta­ty­mo pro­jek­tui dėl abor­tų įtei­si­ni­mo šio­je ša­ly­je.

38 senatoriai pasisakė prieš pasiūlymą įteisinti abortus, 31 palaikė tą įstatymo projektą, o dar du senatoriai susilaikė, rodo oficialūs balsavimo rezultatai.

Tuo itin džiaugėsi prieš abortus nusistatę aktyvistai, susirinkę prie Kongreso pastato. Jie leido fejerverkus ir sveikino senatorių sprendimą džiugiais šūksniais.

Tuo tarpu kitame aikštės pakraštyje būriavosi už teisę į abortą kovojantys aktyvistai. Jų veidais tekėjo ašaros, o dauguma susirinkusiųjų ryšėjo žalius šalikus, simbolizuojančius jų kovą.

Keli demonstrantai Argentinos sostinėje susirėmė su riaušių policija.

Birželį Atstovų Rūmų įstatymų leidėjai pritarė projektui, siūliusiam leisti nutraukti nėštumą per pirmąsias 14 savaičių, taip pat vėliau – vaisiaus mirtino apsigimimo atvejais.

Gimtojoje popiežiaus Pranciškaus Argentinoje, kaip ir daugumoje kitų Lotynų Amerikos valstybių, abortai yra draudžiami, išskyrus atvejus, kai moteris pastoja po išprievartavimo arba kyla pavojus nėščiosios gyvybei ar sveikatai.