Amsterdame į redakciją sąmoningai nukreiptas mikroautobusas
Ams­ter­da­me mi­kroau­to­bu­sas an­tra­die­nį par­yčiais ta­ra­na­vo lai­kraš­čio „De Te­leg­raaf“ re­dak­ci­jos pa­sta­tą, bet per šį nu­ma­no­ma iš­puo­lį žmo­nės ne­nu­ken­tė­jo, pra­ne­šė olan­dų ži­niask­lai­da ir po­li­ci­ja.

„Šį rytą apie 4 val. (vietos, 5 val. Lietuvos laiku) krovininis mikroautobusas buvo nukreiptas rėžtis į leidybos namų pastatą „Basisweg“ gatvėje“, – sakoma policijos „Twitter“ žinutėje..

„De Telegraaf“ nurodė, kad po susidūrimo baltas „Volkswagen Caddy“ užsiliepsnojo, o jo vairuotojas pabėgo tamsios spalvos automobiliu „Audi“.

Laikraštis paskelbė keletą kadrų iš incidento vaizdo įrašo, nufilmuoto pastato apsaugos kameros.

Televizijos parodytame reportaže matyti ugniagesiai, liejantys vandenį ant smarkiai liepsnojančio mikroautobuso, įsirėžusio į pastato stiklinį fasadą. Pastatas buvo smarkiai apgadintas.

Prelimarūs duomenys rodo, kad buvo įvykdyta sąmoninga ataka. Tokios pačios prielaidos laikosi ir leidinio redakcija.

Policija pradėjo įvykio tyrimą ir ieško mikroautobuso vairuotojo.

„Nesileisime įbauginami“, – pareiškė „De Telegraaf“ vyriausiasis redaktorius Paulas Jansenas. Jis pridūrė, kad dar per anksti spėlioti, kad atsakingas už šį išpuolį.

Laikraštis pridūrė, kad mikroautobusas nesugebėjo pramušti pastato fasado stiklo plokščių, pagamintų iš specialaus nedužaus stiklo.

Praeitą ketvirtadienį vienas vyras iššovė prieštankinę raketą į kitą žiniasklaidos organizacijų, įskaitant savaitraštį „Panorama“, pastatą Amsterdamo Sloterdeiko rajone.

Per tą išpuolį žmonės irgi nenukentėjo, o policija sulaikė 41 metų įtariamąjį.

Policijos pranešime sakoma, kad šis vyras yra vietos baikerių gaujos vadeiva.