Amerikiečiai labiausiai žavisi Baracku Obama
De­šim­tus me­tus iš ei­lės bu­vęs JAV pre­zi­den­tas Ba­rac­kas Oba­ma pir­mau­ja tarp vy­rų, ku­riuo ame­ri­kie­čiai ža­vi­si la­biau­siai. Nuo jo ne­daug at­si­lie­ka da­bar­ti­nis ša­lies va­do­vas Do­nal­das Trum­pas.

Pagal naujausią „Gallup“ apklausą, 17 proc. amerikiečių pareiškė, kad B. Obama juos žavi kaip ryškiausia asmenybė, o štai D. Trumpą pasirinko 14 proc. apklaustųjų. 2016 metais B. Obamą geriausiai įvertino 22 proc., o D. Trumpą – 15 proc. amerikiečių.

Hillary Clinton šioje apklausoje pirmavo 16 metų iš eilės, o per visą tokių apklausų istoriją ji 22 kartus buvo įvardyta kaip moteris, kuria amerikiečiai žavisi labiausiai. 2017 metais ją pasirinko 9 proc. apklaustųjų, nors 2016 metais jų buvo net 12 procentų. Nuo jos nedaug atsiliko buvusi pirmoji dama Michelle Obama, surinkusi 7 proc. balsų.

Hillary Clinton yra jau 22 kartą per šios apkalusos istoriją įvardinama moterimi, kuria amerikiečiai žavisi labiausiai / AFP/Scanpix nuotrauka

Pasak „Gallup“, šių metų apklausa buvo vienas iš gana retai pasitaikančių atvejų, kai pareigas einantis prezidentas nėra išrenkamas asmeniu, kuriuo žavimasi labiausiai. Šis klausimas amerikiečiams užduodamas kasmet nuo 1946 metų – pertrauka buvo padaryta tik 1976-aisiais. Iš visų 71 karto pareigas einantis prezidentas 58 kartus buvo pagrindinis apklaustųjų pasirinkimas.

Kaip ir daugelyje kitų sričių, čia atsispindėjo amerikiečių partinis susiskaldymas – atsakydami į klausimą respublikonai daug dažniau įvardydavo D. Trumpą, o demokratai – B. Obamą.

Tarp kitų vyrų, kuriais žavisi amerikiečiai, buvo popiežius Pranciškus (3 proc.), JAV evangelizmo tėvu laikomas pamokslininkas Billy Grahamas (2 proc.), respublikonų senatorius Johnas McCainas (2 proc.) ir verslininkas, išradėjas, bendrovių „SpaceX“ ir „Tesla Motors“ vadovas Elonas Muskas (2 proc.).

Tarp moterų, kuriomis labiausiai žavisi amerikiečiai, šiais metais pakliuvo JAV televizijos žvaigždė Oprah Winfrey (4 proc.), demokratų senatorė Elizabeth Warren (3 proc.), Vokietijos kanclerė Angela Merkel (2 proc.) ir Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II. Pirmoji ponia Melania Trump taip pat pakliuvo į dešimtuką – ją pasirinko 1 proc. apklaustųjų.

Kadangi užduodant klausimą nebuvo pateikiami galimi atsakymo variantai, beveik ketvirtadalis apklaustųjų negalėjo įvardyti vyro ar moters, kuriuo jie žavisi labiausiai. 9 proc. apklaustųjų tokiu vyru ir 13 proc. tokia moterimi įvardijo draugą ar draugę ar vieną iš giminaičių.