Aleksejus Navalnas vėl sulaikytas
Iš­ki­liau­sias Ru­si­jos opo­zi­ci­jos ly­de­ris Alek­se­jus Na­val­nas bu­vo su­lai­ky­tas po­li­ci­jos Mask­vo­je, ket­vir­ta­die­nį pra­ne­šė jo Ko­vos su ko­rup­ci­ja fon­do (FBK) tei­si­nin­kas Iva­nas Žda­no­vas.

„Navalnas sulaikytas. Kol kas niekas daugiau neaišku“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė teisininkas.

Pats A. Navalnas socialiniuose tinkluose parašė, kad pareigūnai jį sulaikė išėjus iš stomotalogijos kabineto.

„Suskaudo dantį, nuėjau į stomatologiją. Išėjau iš stomatologo – sveiki, 2-asis operatyvinis pulkas, jūs sulaikytas. Kažkur veža“, – rašė balsingiausias prezidento Vladimiro Putino kritikas.

Anksčiau buvo pranešta, kad Maskvos Šeremetjevo oro uoste buvo sulaikytas A. Navalno rinkimų kampanijos štabo vadovas Leonidas Volkovas, ketinęs skristi į susitikimą su opozicionieriaus šalininkais Ufos mieste.

Be to, antradienį Maskvos Šeremetjevo oro uoste buvo sulaikytas kitas svarbus A. Navalno sąjungininkas – FBK vadovas Romanas Rubanovas. Vėliau sostinės teismas skyrė jam 10 parų arešto dėl socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtos žinutės, raginusios dalyvauti praėjusį mėnesį rengtame nesankcionuotame mitinge.

Kaip skelbiama teismo nutartyje, R. Rubanovas tviteryje pasidalijo nuoroda į Kremliaus kritiko vaizdo įrašą pavadinimu „Pirmas žingsnis pergalės link“. Jame A. Navalnas kvietė rusus į protesto mitingą „Rinkėjų streikas“, vykusį sausio 28-ąją.

Žinomiausiam Kremliaus kritikui A. Navalnui pareigūnai neleido balotiruotis kovą vyksiančiuose prezidento rinkimuose dėl teistumo korupcijos byloje, kurią šis opozicijos lyderis laiko politiškai motyvuota.

Dabar jis ragina rusų rinkėjus boikotuoti rinkimus.