Advokatas atsiprašė, kad melavo dėl JAV rinkimų
Ad­vo­ka­tas, su­si­jęs su bu­vu­siu JAV pre­zi­den­to Do­nal­do Trum­po rin­ki­mų kam­pa­ni­jos pa­ta­rė­ju, an­tra­die­nį pri­si­pa­ži­no me­la­vęs Fe­de­ra­li­nio ty­ri­mų biu­ro (FTB) agen­tams.

Kaltės pripažinimo pareiškimą Alexas van der Zwaanas padarė įsibėgėjant tyrimui dėl Rusijos kišimosi į rinkimo procesą.

Plačius įgaliojimus turinti specialiojo prokuroro Roberto Muellerio tyrėjų komanda apkaltino A. van der Zwaaną sąmoningai melavus apie savo kontaktus su Richardu Gatesu – buvusiu D. Trumpo rinkimų kampanijos aukšto rango padėjėju.

R. Gatesas yra kaltinimas pinigų plovimu ir kitais mokestiniais nusikaltimais, susijusiais su jo veikla Ukrainoje.

Tarptautinėje advokatų kontoroje „Skadden“ Londone dirbančiam A. van der Zwaanui taip pat pareikšti kaltinimai melavus apie savo kontaktus su kitu neįvardijamu asmeniu.

Specialiojo prokuroro biuras nurodė, kad nuosprendis A. van der Zwaanui bus paskelbtas balandžio 3 dieną.

Kol kas pateikta nedaug informacijos apie A. van der Zwaano ryšius su D. Trumpo rinkimų kampanija. Tačiau žinoma, kad jis, kaip savo advokatų kontoros atstovas, 2012 metais dirbo Ukrainos vyriausybei vykstant buvusios ministrės pirmininkės Julijos Tymošenko teismo procesui dėl korupcijos.

Tuo laikotarpiu T. Gatesas ir buvęs D. Trumpo rinkimų kampanijos vadovas Paulas Manafortas dirbo prorusiškam Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui, kuris 2014 metais neteko posto per visuomenės sukilimą.

Kaip rodo Ukrainos vyriausybės dokumentai, R. Gatesui ir P. Manafortui buvo sumokėti milijonai dolerių už darbą V. Janukovyčiui, apie kurį nebuvo pranešta.

R. Muelleris yra pareiškęs P. Manafortui kaltinimus dėl pinigų plovimo ir kitų mokestinių nusikaltimų. Penktadienį R. Muellerio komanda paskelbė radusi įrodymų dėl P. Manaforto bankinio sukčiavimo, neįtraukto į pirmąjį kaltinamąjį aktą.

R. Muelleriui pavesta išsiaiškinti, ar D. Trumpo rinkimų komanda buvo susimokiusi su Rusija, kaltinama kišimusi į 2016-ųjų prezidento rinkimų kampaniją. Penktadienį specialusis prokuroras netikėtai pareiškė kaltinimus 13 Rusijos piliečių dėl kišimosi į JAV politiką.

R. Muelleris taip pat tiria, ar D. Trumpas mėgino trukdyti jo tyrimui.

Baltieji rūmai ne kartą atmetė kaltinimus nusižengus įstatymui.