Abu Dabio įmonė teigia įsigijusi 3 tonas aukso iš Venesuelos
Vie­na in­ves­ti­ci­jų įmo­nė iš Abu Da­bio pra­ne­šė nu­pir­ku­si apie 3 to­nas auk­so iš po­li­ti­nių ne­ra­mu­mų kre­čia­mos Ve­ne­sue­los.

Paraginta JAV Floridos respublikonų senatoriaus Marco Rubio įrašo tviteryje, bendrovė „Noor Capital“ savo interneto svetainėje šeštadienio rytą paskelbė pareiškimą, patvirtinantį šio tauriojo metalo įsigijimą.

„Noor Capital“ pareiškė „nedalyvavusi jokiuose neteisėtuose ar draudžiamuose sandoriuose“ ir nurodė, kad sausio 21 dienos pirkimas buvo atliekamas „pagal tarptautinius standartus ir įstatymus, galiojusius tą dieną“.

Bendrovė pridūrė: „Kol padėtis Venesueloje stabilizuosis, „Noor Capital“ susilaikys nuo tolesnių sandorių.“

Jungtiniai Arabų Emyratai yra stiprūs JAV sąjungininkai, tačiau Vašingtono įstatymų leidėjai vis labiau kritikuoja šių partnerių elgesį per Jemeno karą.

LŽ rašė, kad „Novaja gazeta“ išaiškinusi schemą, kaip Rusija padeda Nicolasui Maduro „užsidirbti“ grynųjų – tarpininkauja pardavinėjant Venesuelos auksą. JAV jau kalbama apie sankcijas, auksą pervežinėjančioms kompanijoms ir jį veikiausiai pirkusiam fondui.

Anot rusų žurnalistų, iš Maskvos Vnukovo oro uosto išskridęs lėktuvas darė 2 tarpinius nusileidimus – Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Kabo-Verdėje. Pasak „Novaja gazeta“, šis lėktuvas jau antrą kartą per 10 dienų skrido į Venesuelos sostinę.

Leidinio šaltiniai Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) teigia, kad rusų lėktuvą oro uoste pasitiko Centrinio JAE banko inkasatorių automobiliai. Teigiama, kad iš lėktuvo buvo iškrautas auksas, o į jį pakrauti grynieji pinigai – JAV doleriai.

Vašingtonas nuspėjo, kad Nicolas Maduro kovai prieš opoziciją gali imti švaistyti šalies aukso atsargas ir paragino įvairias valstybes, įskaitant ir Rusiją, netalkinti Karakasui išparduodant auksą ir naftą.