9 dalykai, kurie žinomi apie Rusijoje sudužusį lėktuvą
Mask­vos re­gio­ne sek­ma­die­nį ne­tru­kus po pa­ki­li­mo iš Do­mo­de­do­vo oro uos­to nu­kri­to ir su­du­žo bend­ro­vės „Sa­ra­tov Air­li­nes“ ke­lei­vi­nis lėk­tu­vas „An­to­nov An-148“, nau­jie­nų agen­tū­rai „In­ter­fax“ sa­kė šal­ti­nis gel­bė­ji­mo tar­ny­bo­se.

Kaip pranešė BNS, Rusijos gelbėjimo tarnybos sekmadienį gavo ir tikrino informaciją apie Maskvos regione sudužusį keleivinį lėktuvą.

1. Dingo iš radiolokatorių ekranų

Buvo pranešta, kad bendrovės „Saratov Airlines“ lėktuvas An-148, pakilęs iš Maskvos Domodedovo oro uosto, dingo iš radiolokatorių ekranų.

2. Skrido 71 žmogus

Lėktuvas su 65 keleiviais ir šešiais įgulos nariais – viso 71 žmogus – skrido iš Maksvos į Orską Orenburgo srityje.

3. Lėktuvas galimai degė

Kaip pranešė „Interfax“, žmonės matė Pamaskvėje degantį krentantį lėktuvą An-148. Pirmadienį tyrėjaui paneigė šį faktą.

4. Neva susidūrė su Rusijos pašto sraigtasparniu

Pagal pirminius duomenis, Pamaskvėje sudužęs lėktuvas kildamas susidūrė su Rusijos pašto sraigtasparniu, pranešė „Interfax“ šaltinis. Tačiau Rusijos pašto tarnyba tai paneigė.

5. Spėjo pranešti

Gazeta.ru šaltinis: pilotas prieš lėktuvui krentant pranešė dispečeriui apie gedimą ir paprašė avarinio nusileidimo Žukovske.

6. Galėjo sprogti vienas iš variklių

Skelbiama versija, kad galėjo sprogti viena iš variklių. Liudininkai teigė matę sprogimą po lėktuvo sparnu.

7. Daug žuvusiųjų

Rusų lėktuvo katastrofos vietoje Maskvos regione rasta daug žuvusiųjų, naujienų agentūrai „Interfax“ sakė informuotas šaltinis. „(Įvykio) vietoje daug kūnų ir palaikų fragmentų“, – sakė jis.

8. Rusijos televizijos dėl tragiškos žinios transliacijų nepertraukė

Kaip pranešė nepriklausomas rusų naujienų portalas meduza.io, nė vienas iš pagrindinių Rusijos televizijos kanalų nepertraukė transliacijos, kad praneštų apie tragišką įvykį – sudužusį lėktuvą ir žuvusius žmones.

9. Galimai rasta antroji juodoji dėžė

Gelbėtojai, dirbantys Rusijos oro bendrovės „Saratov Airlines“ lainerio An-148 sudužimo vietoje netoli Maskvos, pirmadienį veikiausiai rado jo antrąją „juodąją dėžę“, pranešė operacijos štabo atstovai. Manoma, kad aptikta antroji juodoji dėžė. Ir pažiūros jos būklė vertinama kaip tinkama ekspertizei atlikti“, – sakoma štabo pranešime.

Anksčiau pirmadienį Nepaprastųjų situacijų ministerija pranešė, kad rastas sudužusio lėktuvo vienas iš dviejų borto savirašių ir kad su juo dirba Tarpvalstybinio aviacijos komiteto ekspertai.

Apie pirmosios juodosios dėžės suradimą taip pat buvo skelbta sekmadienį, bet vėliau pareigūnai patikslino, kad aptiktas objektas nėra borto savirašis.

.