5 vokiečių policininkai kaltinami grasinę susidoroti su advokate turke
Pen­ki Vo­kie­ti­jos po­li­ci­jos par­ei­gū­nai įta­ria­mi kū­rę ra­di­ka­lios de­ši­nės gru­puo­tę, so­cia­li­niuo­se tink­luo­se be­si­da­li­ju­sią Hit­le­rio nuo­trau­ko­mis ir pa­veiks­lė­liais su svas­ti­ka bei grą­si­nu­sią tur­kų tau­ty­bės ad­vo­ka­tei.

Keturi vyrai ir viena moteris buvo nušalinti nuo pareigų Frankfurto policijoje.

Grupuotė buvo išaiškinta, kai anonimiškai pagrasino „paskersti“ advokatės dvejų metų dukrą, pranešė dienraštis „Frankfurter Neue Presse“.

Teisininkei Sedai Basay-Yildiz, įvairiose bylose atstovavusiai įtariamiesiems islamistų kovotojams, faksu siųstame laiške ji buvo vadinama „bjauria turkiška kiaule“.

Advokatei laišką siuntę pareigūnai necenzūriniais žodžiais ragino ją išvykti iš šalies „kol vis dar gali padaryti tai gyva“.

Rugpjūtį siųstas laiškas buvo pasirašytas „NSU 2.0“ – tai užuomina į neonacių grupuotę „Nacionalsocialistų pogrindis“, kurios nariai nužudė aštuonis imigrantus iš Turkijos.

S. Basay-Yildiz, taip pat atstovavusi ir grupuotės NSU aukoms, tvirtino reguliariai sulaukianti grąsinimų. Tačiau ją išgąsdino tai, kad pastarajame pranešime buvo minimas jos namų adresas ir dukros vardas.

Moteris pranešė apie gautą laišką policijai. Ši pradėjo tyrimą ir nustatė, kad penki pareigūnai ieškojo jos asmeninių duomenų Frankfurto policijos komisariato kompiuteryje.