2 nauji susitarimai tarp Korėjų
Skel­bia­mi Pie­tų Ko­rė­jos pre­zi­den­to Moon Jae-ino ir Šiau­rės Ko­rė­jos ly­de­rio Kim Jong Uno su­si­ta­ri­mai.

1. Uždarys raketų bandymų kompleksą

Šiaurės Korėja uždarys savo Tongčang-ri raketų bandymų kompleksą ir įsileis inspektorius, trečiadienį paskelbė Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas po Pchenjane įvykusių derybų su Kim Jong Unu.“Šiaurės Korėja sutiko uždaryti Tongčang-ri raketų variklių bandymų ir raketų paleidimo kompleksą stebint ekspertams iš užsienio šalių“, – sakė Moon Jae-inas žurnalistams.

Šiaurės Korėjos lyderis savo ruožtu pareiškė, kad „artimoje ateityje“ aplankys Seulą. Tai būtų pirmasis Šiaurės Korėjos lyderio vizitas į Pietų Korėją nuo tada, kai buvo padalytas Korėjos pusiasalis.

„Pažadėjau (Pietų Korėjos) prezidentui Moon Jae-inui, kad artimoje ateityje apsilankysiu Seule“, – sakė jis per bendrą spaudos konferenciją.

2. Rengs olimpiadą

Pcjenjanas ir Seulas sutarė, kad sieks teisės drauge organizuoti 2032 metų vasaros olimpines žaidynes.

Tai rašoma bendrame pareiškime, kurį trečiadienį išplatino Seulas po Pietų Korėjos prezidento Moon Jae-ino ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimo Pchenjane.

Jame rašoma, kad šalių lyderiai sutarė bendradarbiauti rengiantis svarbiems tarptautiniams sporto renginiams, tokiems kaip 2020 metų vasaros olimpinės žaidynės.