„The New York Times“: Aleksejaus Navalno mitingai Rusijoje viešinti iš Lietuvos
Ru­si­jos opo­zi­cio­nie­riaus Alek­se­jaus Na­val­no pra­ėju­sią sa­vai­tę ini­ci­juo­tus pro­tes­tus jo bend­ra­žy­giai in­ter­ne­te vie­ši­no bū­da­mi Lie­tu­vo­je, pra­ne­šė dien­raš­tis „The New York Ti­mes“.

Anot laikraščio, A. Navalno kampanijos atstovas spaudai Ruslanas Šavedinovas ir darbuotoja Kira Jarmyš antradienį buvo sulaikyti Maskvoje, kai grįžo iš Lietuvos.

Opozicionieriaus sąjungininkai sekmadienį vykusius protestus visoje Rusijoje viešino atvykę į Lietuvą, publikuodami tiesiogines jų transliacijas vaizdo dalijimosi platformoje „Youtube“ ir tviteryje.

„The News York Times“ nurodė, jog protestai viešinti iš Lietuvos siekiant, kad transliacijų nesutrikdytų Rusijos policija.

Rusijos teismas trečiadienį už protesto taisyklių pažeidimus paskyrė R. Šavedinovui aštuonias dienas, o K. Jarmyš – penkias dienas arešto.

Sekmadienį Rusijoje vyko A. Navalno organizuojamas mitingas „Rinkėjų streikas“, jo metu buvo protestuojama prieš šiemet vyksiančius šalies prezidento rinkimus. Analitikai neabejoja, kad juos vėl laimės dabartinis šalies vadovas Vladimiras Putinas.

Rusijos teismai yra uždraudę A. Navalnui kandidatuoti šiuose rinkimuose.