„Sekso ir miesto“ žvaigždė sieks gubernatoriaus posto
JAV ak­to­rė Cynt­hia Ni­xon, iš­gar­sė­ju­si dėl dar­bo­ho­li­kės tei­si­nin­kės Mi­ran­dos vaid­mens te­le­vi­zi­jos se­ria­le „Sek­sas ir mies­tas“ (Sex and the Ci­ty), pir­ma­die­nį įsi­trau­kė į var­žy­bas dėl Niu­jor­ko vals­ti­jos gu­ber­na­to­riaus pos­to ir pri­sta­tė prog­re­sy­vią prog­ra­mą, ku­rio­je ak­cen­tuo­ja­ma eko­no­mi­nė ly­gy­bė.

51 metų aktorė ir aktyvistė apie savo kandidatūrą paskelbė dviejų minučių trukmės vaido įrašu socialiniame tinkle „Twitter“. Ji nufilmuota namuose su sutuoktine ir vaikais, važiuojanti metropoliteno traukiniu, vežanti vieną iš savo vaikų į mokyklą ir kalbanti liberaliais politiniais klausimais.

Šiuo sprendimu ji patvirtino spėliones, kad mes iššūkį dabartiniam gubernatoriui demokratui Andrew Cuomo. Jei bus išrinkta, C. Nixon, atvirai reiškianti nepritarimą prezidentui Donaldui Trumpui, būtų pirmoji Niujorko valstijos gubernatorė moteris ir pirmasis homoseksualumo neslepiantis žmogus šiame poste.

C. Nixon, kuri agitavo už gėjų santuokas, valstybines mokyklas ir galimybes moterims gauti sveikatos priežiūros paslaugas, paskelbė, kad jai „bloga nuo politikų, kuriems labiau rūpi antraštės ir galia, o ne mes“.

„Mūsų lyderiai mus nuvilia. Dabar esame valstija, kurioje nelygybė didžiausia visoje šalyje, ir su neįtikimu turtu, ir su kraštutiniu skurdu. Pusė vaikų mūsų valstijos šiaurėje esančiuose miestuose gyvena žemiau skurdo ribos. Kaip leidome tam nutikti?“ – sako ji kampanijos klipe.

„Kažkas turi pasikeisti. Mes norime, kad mūsų vyriausybė vėl dirbtų: dėl sveikatos apsaugos, nutrauktų masinį įkalinimą, sutaisytų mūsų nusmukusį metropoliteną, – sako ji. – Drauge galime laimėti šią kovą.“

Niujorke gimusi ir augusi C. Nixon sakė, kad vaikystėje su motina gyveno „vieno miegamojo (bute) penktame aukšte be lifto“.

Prezidentu tapus D. Trumpui, daugiau moterų, ypač demokračių, ėmė siekti renkamų postų. Šiuo metu tarp 50 valstijų gubernatorių yra tik aštuonios moterys.

2004 metais C. Nixon garbingiausią JAV televizijos apdovanojimą „Emmy“ už Mirandos vaidmenį atsiėmė iš D. Trumpo, kuris taip pat yra į politiką pasukusi įžymybė. Jo prezidentavimui aktorė dabar viešai nepritaria.