„Netflix“ pasidavė Saudo Arabijos spaudimui
In­ter­ne­ti­nė fil­mų, se­ria­lų ir te­le­vi­zi­jos lai­dų nuo­mos plat­for­ma „Netf­lix“ iš sa­vo Sau­do Ara­bi­jos pus­la­pio pa­ša­li­no vie­ną ko­me­di­jos šou „Pa­trio­ti­nis ak­tas su Ha­sa­nu Min­ha­ju“ epi­zo­dą, kai dėl jo pa­sis­kun­dė ka­ra­lys­tės par­ei­gū­nai.

Pasipiktinimą sukėlusiame epizode Saudo Arabija buvo kritikuojama dėl praeitais metais karalystės konsulate Stambule įvykdytos „Washington Post“ žurnalisto Jamalo Khashoggi žmogžudystės.

J. Khashoggi buvo sosto paveldėtojo Mohammedo bin Salmano kritikas. Nors iš pradžių karalystė tvirtino, kad žurnalistas konsulatą paliko gyvas ir sveikas, vėliau pripažino, kad jis buvo nužudytas pastate.

Laikraščiui „Financial Times“ internetinės platformos atstovai tvirtino, jog kritišką karalystei epizodą pašalino praeitą savaitę, kai to paprašė Saudo Arabijos komunikacijų ir informacinių technologijų komisija. Saudo Arabijos pareigūnų teigimu, epizodas neva pažeidė karalystės kovos su kibernetiniu nusikalstamumu įstatymą.

„Mes labai remiame meninę laisvę ir pašalinome šį epizodą tik Saudo Arabijoje, kai sulaukėme svaraus, teisiškai pagrįsto prašymo, siekdami laikytis vietos įstatymų“, – rašoma „Hollywood Reporter“ pasirodžiusiame „Netflix“ pranešime.

Pašalintame epizode H. Minhajas teigia: „Dabar būtų puikus metas iš naujo įvertinti mūsų santykius su Saudo Arabija. Ir aš tai sakau kaip musulmonas ir kaip amerikietis.“ Jis taip pat kritikavo karalystę dėl karo Jemene, sukėlusio vieną didžiausių humanitarinių katastrofų pasaulyje.