„Kremliaus sąraše“ Vladimiras Putinas pasigedo savo pavardės
Ru­si­jos pre­zi­den­tas Vla­di­mi­ras Pu­ti­nas an­tra­die­nį pa­juo­ka­vo, kad jam „gai­la“, jog JAV iž­das ne­įtrau­kė jo pa­var­dės į sank­ci­jų są­ra­šą, ku­ria­me su­ra­šy­ti ofi­cia­lie­ji par­ei­gū­nai ir vers­lo ly­de­riai.

Šypsodamasis V.Putinas pasakė „Gaila“ (rus. obidno) savo šalininkams.

JAV iždo departamentas paskelbė ilgai lauktą Rusijos pareigūnų ir verslo lyderių, kuriems gali būti taikomos sankcijos, sąrašą, taip patenkindamas Kongreso reikalavimą nubausti Maskvą už kišimąsi į JAV 2016 metų rinkimus, kuriuose pergalė atiteko Donaldui Trumpui.

Į šį sąrašą pateko V. Putino administracijos aukščiausio rango pareigūnai, tarp jų ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas, užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, ir dar 96 verslo atstovai, kuriuos JAV laiko V. Putinui artimais „oligarchais“.

Tokio sąrašo paskelbimą V. Putinas pavadino „nedraugišku žingsniu“, kuris, pasak jo, dar labiau komplikuos JAV ir Rusijos ryšius bei tarptautinius santykius apskritai.

„Tai, žinoma, nedraugiškas aktas. Jis apsunkina ir taip sudėtingoje padėtyje esančius Rusijos ir Amerikos santykius ir kenkia, be abejo, apskritai tarptautiniams santykiams“, – sakė V. Putinas.

„Tie, kurie daro tai (sudarinėja tokius sąrašus), jie užsiiminėja iš esmės savo vidaus politika, jie atakuoja išrinktąjį prezidentą“, – pažymėjo prezidentas.

Pasak V. Putino, Rusija kol kas susilaikys nuo atsakomųjų veiksmų dėl „Kremliaus sąrašo“, bet laukti begalinio atsitraukimo iš pozicijų iš Rusijos laukti neverta.

„Būtų visiška kvailystė – iki nulio atšaukti mūsų santykius, – sakė jis. – Mes laukėme šio sąrašo, neslėpsiu. Mes buvome pasirengę atsakomiesiems veiksmams, net rimtiems, kurie nuvarytų mūsų santykius iki nulio; bet mes kol kas susilaikysime nuo tokių veiksmų“.

Pasak prezidento, Rusija neketina „galva griauti sienos“ ir aštrinti situaciją, bet kantriai kurs santykius su JAV, priklausomai nuo to, kiek jos tam pasirengusios.

„Mes nesame suinteresuoti riboti mūsų ryšių su Jungtinėmis Valstijomis, – sakė prezidentas, kurio žodžius transliavo televizija. – Mes žinome, ko norime. Mes norime sukurti ilgalaikius tvirtus ryšius (su JAV), tarptautinės teisės pagrindu“.

Manoma, kad V. Putinas turėtų laimėti kovą įvyksiančius prezidento rinkimus ir likti Kremliuje ketvirtai kadencijai iki 2024 metų, tapdamas ilgiausiai šalį valdžiusiu asmeniu po diktatoriaus Josifo Stalino.