„Islamo valstybė“ prisėmė atsakomybę už sprogdinimą Sankt Peterburgo prekybos centre
Dži­ha­dis­tų ju­dė­ji­mas „Is­la­mo vals­ty­bė“ penk­ta­die­nį pri­siė­mė at­sa­ko­my­bę už anks­čiau šią sa­vai­tę įvyk­dy­tą sprog­di­ni­mą vie­na­me Sankt Pe­ter­bur­go pre­ky­bos cen­tre, su­žei­du­sį 14 žmo­nių.

„Užvakar (trečiadienį) surengtą ataką prieš prekybos centrą Sankt Peterburge įvykdė su „Islamo valstybe“ susijusi grupė“, – sakoma IS pranešime, paskelbtame per jos propagandos agentūrą „Amaq“.

Trečiadienio vakarą prekybos centre „Perekriostok“ (Sankryža) detonavo savadarbis sprogstamasis užtaisas, padėtas daiktų saugojimo spintelėje. Ši ataka buvo įvykdyta Rusijos antrajame pagal dydį mieste, kuriame anksčiau gyveno ir dirbo dabartinis šalies prezidentas Vladimiras Putinas.

Per sprogimą buvo sužeisti 14 žmonių, tarp jų viena nėščioji, taip pat kilo pirkėjų panika.

Dėl V. Putino sprendimo 2015 metais pradėti karinę kampaniją Sirijoje ir paremti šios šalies prezidento Basharo al Assado (Bašaro Asado) vyriausybę Rusija tapo svarbiu „Islamo valstybės“ atakų taikiniu.

Anksčiau šį mėnesį Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FSB) paskelbė užkirtusi kelią įvykdyti teroro ataką vienoje Sankt Peterburgo ortodoksų katedroje, remdamasi informacija, gauta iš Jungtinių Valstijų centrinės žvalgybos valdybos (CŽV). V. Putinas už šią pagalbą asmeniškai padėkojo JAV prezidentui Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui).

FSB vadovas Aleksandras Bortnikovas sakė, kad Rusija suvokia pavojų, keliamą džihadistų, galinčius grįžti į Rusiją iš Sirijos prieš šalyje prasidedant Pasaulio futbolo čempionatui ir kovą vyksiantiems prezidento rinkimams.

Sankt Peterburge vyks kelios Pasaulio čempionato rungtynės, įskaitant vieną pusfinalio mačą.

Anksčiau šį mėnesį A. Bortnikovas sakė, kad mažiausiai 4,5 tūkst. Rusijos piliečių yra išvykę iš šalies ir prisidėję prie „teroristų“ Artimuosiuose Rytuose, Šiaurės Afrikoje ir kituose regionuose.