„Hamas“ pasiūlymas skaldo Izrealio vyriausybę: ministras traukiasi
Iz­rae­lio gy­ny­bos mi­nis­tras Avig­do­ras Lie­ber­ma­nas tre­čia­die­nį par­eiš­kė at­sis­ta­ty­di­nan­tis vy­riau­sy­bė­je ki­lus di­de­lių ne­su­ta­ri­mų dėl pa­liau­bų Ga­zos Ruo­že.

„Tai, kas nutiko vakar – paliaubos ir procesas su „Hamas“ – yra pasidavimas terorui. Kitos reikšmės nėra“, – pareiškė A. Liebermanas žurnalistams.

„Dabar kaip valstybė perkame trumpalaikę ramybę, o jos kaina bus didžiulė ilgalaikė žala nacionaliniam saugumui“, – pridūrė jis.

A. Liebermanas taip pat paragino surengti pirmalaikius rinkimus.

„Turėtume sutarti dėl rinkimų datos kaip įmanoma greičiau“, – sakė jis žurnalistams, griežtai kritikuodamas paliaubų Gazos Ruože susitarimą.

Be kita ko, A. Liebermanas pareiškė, kad jo partija traukiasi iš premjero Benjamino Netanyahu koalicijos, taigi, ministrui pirmininkui parlamente lieka vos vienos vietos dauguma.

Eiliniai rinkimai Izraelyje turėtų vykti tik kitą lapkritį, bet dėl A. Liebermano atsistatydinimo gali būti paskelbtas pirmalaikis balsavimas.

A. Liebermanas, griežto kurso saugumo politiką vykdantis politikas, vadovauja dešiniojo sparno partijai „Yisrael Beitenu“. Ši politinė jėga turi penkis mandatus 120 vietų Izraelio parlamente.

Izraelio premjeras anksčiau trečiadienį teisino savo sprendimą sutikti su ugnies nutraukimu Gazos Ruože po didžiausios nuo 2014 metų eskalacijos.

„Nepaprastosios situacijos atvejais, kai priimami saugumui itin svarbūs sprendimai, visuomenė negali visuomet žinoti aplinkybių, kurias reikia nuslėpti nuo priešo“, – sakė B. Netanyahu per Izraelio įkūrėjo Davido Ben Guriono pagerbimo ceremoniją.

„Mūsų priešai maldavo ugnies nutraukimo ir labai gerai žinojo, kodėl“, – pridūrė jis.

Šį susitarimą kritikavo B. Netanyahu vyriausybės nariai ir netoli Gazos Ruožo gyvenantys izraeliečiai, kurie nori, kad būtų imtasi tolesnių veiksmų prieš šią palestiniečių teritoriją valdantį islamistų judėjimą „Hamas“.