Visi norintys kviečiami prisijungti prie pirmosios NASA misijos į Saulę
Ar no­rė­tu­mė­te gau­ti karš­čiau­sią bi­lie­tą be jo­kio sto­vė­ji­mo ei­lė­se? NA­SA kvie­čia vi­so pa­sau­lio žmo­nes už­si­re­gis­truo­ti in­ter­ne­ti­nė­je sis­te­mo­je ir to­kiu bū­du bū­ti pa­tal­pin­tais į mi­kros­che­mą, ku­ri taps NA­SA is­to­ri­nio Par­ke­rio Sau­lės zon­do (angl. Par­ker So­lar Pro­be), pa­lei­džia­mo 2018 me­tų va­sa­rą, da­li­mi.

Zondas keliaus pro Saulės atmosferą, susidurs su brutaliomis karščio ir radiacijos sąlygomis ir viso šio nuotykio dalimi galite tapti kiekvienas iš jūsų, skelbia NASA.

„Šis zondas keliaus į regioną, kurio žmonija iki šiol nebuvo ištyrusi. „Ši misija atsakys į tuos klausimus, kuriuos mokslininkai siekė įminti jau daugiau nei šešis dešimtmečius.““ – sakė Thomas Zurbuchen, Mokslo misijos direktorato (ang. Science Mission Directorate) administratorius, NASA Būstinėje Vašingtone.

Saulės supratimas visuomet buvo kosmoso tyrinėtojų prioritetu. Tyrimai analizuojantys, kaip Saulė veikia kosmosą ir kosminę planetų aplinką yra vadinamosios heliofizikos dalis. Ši mokslo sritis ne tik esminė siekiant suprasti svarbiausią bei Žemės gyvybę palaikančią žvaigždę, tačiau ir prisideda prie Saulės sistemos ir už jos ribų esančios visatos tyrimų.

Visuomenės registracija veiks iki 2018 m. balandžio 27 d. Daugiau apie šią misiją sužinoti ir savo vardą užregistruoti galite čia.