Turtingiausias pasaulio žmogus telkia dėmesį į kosmosą
Tur­tin­giau­sias pa­sau­lio žmo­gus, „A­ma­zon“ įkū­rė­jas Jef­fas Be­zo­sas pir­ma­die­nį pa­skel­bė pla­nuo­jan­tis ki­tą­met di­din­ti in­ves­ti­ci­jas į kos­mi­nių skry­džių įmo­nę „Blue Ori­gin“, ku­rią jis pats įkū­rė 2000-ai­siais.

J. Bezoso teigimu, į „Blue Origin“ plėtrą jis kasmet investuoja apie 1 mlrd. JAV dolerių.

„Kitais metais investuosiu truputį daugiau – neseniai gavau šias naujienas iš savo komandos. Aš visada sakau taip – nemoku atsisakyti“, – tikino verslininkas.

„Blue Origin“, kaip ir pagrindinis konkurentas, Elono Musko bendrovė „SpaceX“, dirba kosmoso turizmo srityje, taip pat tobulina raketas satelitų paleidimams ir kosmoso tyrimams.

„SpaceX“ šioje srityje pirmauja prieš „Blue Origin“ – E. Musko įmonė savo pagamintas raketas sėkmingai naudoja jau šešerius metus.

„Blue Origin“ savo veiklos tikslu įvardija su paleidimu į kosmosą susijusių išlaidų sumažinimą, tai, anot įmonės, yra kitas logiškas žingsnis po JAV kosmoso agentūros NASA, Sovietų Sąjungos ir kitų iki šiol atlikto darbo tyrinėjant kosmosą.

Kosmoso tyrinėjimų aukso amžiuje naudotos raketos būdavo sunaikinamos po grįžimo į Žemės atmosferą, o „Blue Origin“ ir „SpaceX“ tobulina raketas, kad jos galėtų būti naudojamos daugiau nei vieną kartą.

„Blue Origin“ tobulinama raketa „New Glenn“ (pavadinta astronauto Johno Glenno vardu) neturėtų būti parengta darbui anksčiau nei 2021-aisiais.

O mažesnė raketa „New Shepard“, pasak J. Bezoso, gali būti parengta jau 2019-aisiais. Ši raketa yra pavadinta pirmojo į kosmosą keliavusio amerikiečio Alano Shepardo vardu, jos paskirtis – nugabenti keleivius už vadinamosios Karmano linijos, tarptautiniu mastu pripažįstamos ribos tarp Žemės atmosferos ir kosminės erdvės.