Sėkmingai iškėlė Argentinos palydovą
JAV bend­ro­vės „Spa­ceX“ ra­ke­ta „Fal­con 9“ sek­ma­die­nį sėk­min­gai iš­kė­lė Ar­gen­ti­nos pa­ly­do­vą ir pir­mą­kart nu­si­lei­do ant aikš­te­lės Ka­li­for­ni­jo­je.

Šios misijos pagrindinis tikslas buvo iškelti į orbitą palydovą „SAOCOM 1A“, bet „SpaceX“ taip pat norėjo išplėsti raketos pirmosios pakopos susigrąžinimo operacijas į starto aikštelę Vandenbergo oro pajėgų bazėje, esančioje maždaug už 209 km į šiaurės vakarus nuo Los Andželo.

„SpaceX“ anksčiau susigrąžindavo raketų „Falcon“ pirmąsias pakopas per paleidimus iš Floridos, bet Vakarų pakrantėje iki šiol to nedarydavo. Karinės oro pajėgos praeitą savaitę perspėjo Kalifornijos pakrantės vidurio gyventojus, kad jie galbūt pamatys raketos paleidimą ir išgirs vieną arba daugiau akustinių smūgių, kai pirmoji pakopa leisis.

„SpaceX“ yra sėkmingai nutupdžiusi „Falcon 9“ ant autonominių baržų prie Floridos ir Kalifornijos krantų. Šios operacijos padeda bendrovei sumažinti kosminių skrydžių savikainą – nutupdytą raketos pirmąją pakopą galima panaudoti kelis kartus, užuot leidus jai nukristi į vandenyną.

Iškeltas palydovas yra pirmasis iš dviejų planuojamų Argentinos kosmoso agentūros CNAE aparatų. „SAOCOM 1A“ didelės skiriamosios gebos sintetinės apertūros radaras bus naudojamas per stichinių nelaimių padarinių likvidavimo operacijas ir Žemės stebėjimams. Antrasis palydovas vadinsis „SAOCOM 1B“.