Pirmą kartą pasaulyje Japonija sukurs dirbtinį meteorų lietų
Dirb­ti­nis me­teo­rų lie­tus? Jau la­bai grei­tai.

Viena Japonijos įmonė į kosmosą pasiuntė palydovą, kuris padės sukurti pirmąjį pasaulyje dirbtinį meteorų lietų.

Kosminis erdvėlaivis, kurio dydis prilygsta didelei kuprinei, į orbitą buvo pasiųstas jį primontavus prie Japonijos kosmoso tyrimų agentūros (JAXA) „Epsilon Rocket #4“ raketos, kad išbandytų dirbtinai sukurtų meteorų srautų projekto įvykdomumą.

Šis paleidimas deda pagrindus galimybei jau 2020 metais pradėti užsakomųjų krentančių žvaigždžių projektą.

Norite krentančios žvaigdžės sau? Bus! Tik susimokėkite...

Vidutinio dydžio metalinės granulės, kurių diametras siekia mažiau nei pusę colio (1,27 cm), Žemės atmosferoje degs konkrečiu laiku, užsakytu turtingo kliento.

Tokios paslaugos kaina išlieka konfidenciali, tačiau manoma, kad ji gali siekti kelis milijonus eurų.

Tokijuje įsikūrusi įmonė „Astro Live Experiences (ALE)“, teigia, kad jų dirbtinė meteoritų versija nuo natūralių savo atitikmenų skirsis tuo, kad truks ilgiau ir bus intensyvesni, rašo dailymail.co.uk.

Šiuo metu planuojama, kad pirmasis žmogaus sukurtas meteorų reginys įvyks virš Japonijos 2020 metų pradžioje, kuomet jį turėtų išvysti iki šešių milijonų žmonių.

Kompanija skelbia, kad šis reginys bus matomas 100 km. visomis kryptimis.

„Mes norime meteorų lietus kurti pagal užsakymą,“ – sakė Josh Rodenbaugh, „ALE“ palydovo operacijų komandos narys.

Apie šią programą pirmą kartą buvo paskelbta 2015 metais.

Mažyčiai žirnio dydžio kamuoliukai turi slaptą cheminę formulę, dėl kurios patekę į atmosferą, skriedami 8 km per sekundę greičiu dėl frikcijos jie ryškiai spindi.

Tam tikru laiku palydovas paleis savo specialiai sukurtą turinį – dešimtis šių kamuoliukų, kurie sudegs atmosferoje, kur kiekvienas jų spindės taip ryškiai, lyg tikra krentanti žvaigždė.

Nuo paleidimo akimirkos jiems prireiks maždaug 15 minučių, kol jie pradės degti.

Šių granulių ingredientai gali būti keičiami siekiant paįvairinti kiekvieno „meteorito“ spalvą, o tai reiškia, jog danguje gali būti sukurta įvairiaspalvė krentančių žvaigždžių flotilė.

Vis dėlto, dėl išskirtinai komercinės ir „kosmoso pramogų industrijos“ sričiai priskiriamos veiklos, šis konceptas susilaukė nemažai ekspertų kritikos.

O kokia jūsų nuomonė: pritariate šiai idėjai ar smerkiate?