Paukščių taką užkimšo ir už sviestą, ir už margariną nuodingesni „kosminiai riebalai“
Moks­li­nin­kai ma­no, kad mū­sų ga­lak­ti­ko­je yra apie 10 mi­li­jar­dų tri­li­jo­nų to­nų „kos­mi­nių rie­ba­lų“, ra­šo „The In­de­pen­dent“.

Astronomai išsiaiškino, kad Paukščių takas yra kupinas milžiniškų nuodingų riebalų kiekių, kurie vieną dieną gali sutrukdyti vykdant tarpžvaigždines kosmoso keliones.

Australijos Naujojo Pietų Velso universiteto ir Turkijos Ege universiteto mokslininkai tyrė alifatine anglimi vadinamos riebalus primenančias molekules. Jie paskaičiavo, kiek šios medžiagos yra tarpžvaigždinėje kosmoso erdvėje.

Anot tyrėjų, kiekvienam milijonui vandenilio atomų tenka 100 riebios anglies atomų, o tai reiškia, kad vien Paukščių Take iš viso yra apie 10 bilijonų milijardų milijardų tonų šios medžiagos. Tai yra daugmaž tiek pat, kiek 40 milijardų milijardų milijardų sviesto pakelių. Tačiau mokslininkai teigia, kad tokių riebalų niekas nenorėtų paragauti.

„Nenorėtumėte savo skrebučio pagardinti šiais kosminiais riebalais,“ – teigė Naujojo Pietų Velso universiteto Chemijos mokykloje dirbantis profesorius Timas Shcmidtas.

„Jie yra purvini, tikėtina – toksiški, bei susidaro tik tarpžvaigždinėje erdvėje – ir mūsų laboratorijoje. Intriguoja tai, kad organinės tokio pobūdžio medžiagos – medžiagos, kuri yra tarpplanetinių sistemų dalimi – apstu.“

Profesorius taip pat teigė, kad Saulės sistemoje tokių riebalų nėra, kadangi juos už sistemos ribų išstumia Saulės vėjas. Vienintelis būdas susidurti su tokiais riebalais kosmose, būtų iškeliauti į tarpžvaigždinę erdvę.

Mokslininkai ir toliau planuoja tirti skirtingas anglies formas, kurios, kaip tikimasi, padės suvokti, ar įmanoma gyvybei kurtis anglies pagrindu. Teoriškai anglies molekulės galėtų suformuoti anglimi grįstos gyvybės formos sėklas kitose planetose.