Naujas skaičiaus pi rekordas: norėdami jį ištarti, užtruktumėte tūkstantmečius
Esa­me pra­tę, kad skai­čius pi su­pap­ras­tin­tai ly­gus 3,14. Ta­čiau kiek iš tie­sų skai­čių yra po kab­le­lio, ma­te­ma­ti­kai ne­nus­to­ja skai­čiuo­ti ir jau at­sklei­dė gi­gan­tiš­ką skai­čių se­ką.

Kompanijos „Google“ darbuotoja iš Japonijos pasiekė naują rekordą, suskaičiavusi 31 trilijono ženklų skaičių, rašo BBC. Ankstesnis rekordas buvo 22 trilijonai. Emma Haruka Iwao pasinaudojo „Google“ debesijos skaičiavimo programa.

Skaičius pi yra matematinė konstanta, išreiškianti apskritimo ilgio ir skersmens santykį. Įprasta naudoti pirmus tris skaitmenis, tačiau visas skaičius yra begalinis, o jį giliau apskaičiuoti sudėtinga, nes nėra jokios aiškios sekos.

Pi naudojamas inžinerijoje, fizikoje, supersudėtinguose kompiuteriuose ir kosmoso tyrimuose, nes jo vertė gali būti naudojama apskaičiuojant bangas, apskritimus ir cilindrus, teigia BBC.

Vis ilgesnės sekos apskaičiavimas – daugelio matematikų hobis, o Emma Haruka Iwao teigia, kad skaičiumi pi žavisi nuo vaikystės.

Apskaičiavimai užėmė 170 TB duomenų. Palyginimui, į 1 TB telpa apie 200 tūkstančių dainų. Matematikei 121 dieną „talkino“ 25 virtualios skaičiuoklės.

„Pi neturi pabaigos, bet aš norėčiau skaičiuoti toliau“, – sakė 3 metus „Google“ dirbanti matematikė.

Jos apskaičiuota seka tokia ilga, kad vien norėdami pasakyti tokį skaičių, užtruktumėte 332 064 metus.