Kovą į Žemę nukris nekontroliuojama Kinijos kosminė stotis: joje pavojingas chemikalas
Žmo­nės pers­pė­ja­mi apie itin svei­ka­tai pa­vo­jin­gų nuo­lau­žų pa­te­ki­mą į Že­mę iš kos­mo­so.

„Labai nuodingas“, ėsdinantis chemikalas gali nukristi į Žemę jau kovo mėnesį, kuomet į mūsų planetą turėtų rėžtis nekontroliuojamos Kinijos kosminės stoties dalys.

Chemikalas, vadinamas hidrazinu, naudojamas raketų kure ir ilgalaikis jo poveikis žmonėms gali sukelti vėžį. Hidrazinas yra bespalvis, degus skystis arba kartais baltos spalvos kristalinis junginys, išsiskiriantis labai reaktinga baze. Jis naudojamas daugybėje pramonės, žemės ūkio ir karinėse srityse, tarp jų ir kaip raketinis kuras, skelbia dailymail.co.uk.

Šiuo metu šis chemikalas skrieja „Tiangong-1“ kosminėje stotyje, kuri juda Žemės link ir į ją rėšis kovo mėnesį. Nors didžioji stoties dalis sudegs patekusi į atmosferą, visgi, nuo 10 iki 40 procentų šio palydovo nuolaužų pavidalu nukris Žemėn, o kai kuriose jų dalyse bus ir hidrozino.

Perspėjimus apie chemikalo pavojų sveikatai paskelbė „Aerospace Corp“ nepelno korporacija įsikūrusi El Segundo, Kalifornijoje, kuri teikia technines gaires ir patarimus visais kosmoso misijų aspektais.

Žmonės raginami jokiais būdais neliesti nuolaužų, taip pat nesiartinti prie jų ir neleisti į kvėpavimo takus patekti garams, kurie gali kilti nuo nuolaužų.

Tarp simptomų, kurie patiriami po trumpalaikio aukšto hidrazino poveikio, minimas akių, nosies ir gerklės sudirgimas, galvos svaigimas ir skausmas, pykinimas, plaučių ligos, priepuoliai ir net koma, skelbia Jungtinių Amerikos valstijų Aplinkos apsaugos agentūra (EPA).

Ilgalaikis veikimas hidrazinu gali pažeisti žmonių kepenis, inkstus ir centrinę nervų sistemą.

Blogiausia, jog tiksli stoties nusileidimo vieta išlieka neaiški, Europos kosmoso agentūra (ESA) neseniai paviešino platumas tarp kurių, labiausiai tikėtina, nusileis „Tiangong-1“, o tarp valstybių, į kurias gali nukristi minėtosios nuolaužos, minima Ispanija, Italija, Turkija, Indija ir tam tikri JAV regionai.

„Tiangong-1“ kosminis erdvėlaivis buvo paleistas 2011 metais, tikintis, kad jis padės sukurti didesnę kosminę stotį.