Kinija Mėnulyje jau augina pirmuosius augalus
Ki­ni­ja ne­snau­džia ir nu­tūp­džius to­li­mo­jo­je Mė­nu­lio pu­sė­je sa­vo zon­dą jau au­gi­na ir pir­muo­sius au­ga­lus.

Augalai, kurie matomi dirvožemyje viršuje, gali ir nepadaryti didžiulio įspūdžio, tačiau tai yra didžiulis žingsnis į priekį kosmoso tyrimuose.

Pirmieji kada nors ant Mėnulio paviršiaus augę augalai

Medvilnės sėklos į Mėnulį buvo atgabentos drauge su Kinijos „Chang‘e-4“ zondu ir jau spėjo sudygti bei taip nustebinti visą pasaulį.

Visgi, su Mėnulio paviršiumi jie nekontaktuoja taip, kaip būtų galima įsivaizduoti. Medvilnės, bulvių sėklos, mielės ir vaisinių muselių kiaušinėliai yra patalpinti į sandarią, savarankiškai veikiančią biosferą, kuri sudaro reikalingas klimato ir maitinimo sąlygas.

Tačiau šiam projektui dar reikės daug ką įrodyti. Kinija turi pademonstruoti, kad augalai gali ir toliau augti, o tai būtų nemenkas laimėjimas atsižvelgiant į svyruojančias temperatūras ir mažesnę gravitaciją.

Nusileidimo aparatui teks įgyvendinti didžiulius pokyčius, kad tik būtų išsaugotos biosferos sąlygos, o jos vidus išliktų palyginus stabilus.

Pirmą kartą Kinija švelniai nutupdė zondą tolimojoje Mėnulio pusėje

Nepaisant sunkumų, tai žymi reikšmingą naują etapą: tai leidžia manyti, kad astronautai turės realias galimybės misijų metu auginti augalus ir panaudoti juos maistui, kurui ir kitiems ištekliams.

Nežemiškų ūkių vizija nors ir labai tolima, tačiau dėka šių pasiekimų, jau matosi toli horizonte.