Karvių „Tinder“ ūkininkams padeda poruoti galvijus
Pa­žin­čių mo­bi­lio­sios prog­ra­mė­lės „Tin­der“ įkvėp­tas „Tud­der“ lei­džia Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos ūki­nin­kams brauk­ti ekra­ną į de­ši­nę pu­sę, jei jie ma­no su­ra­dę tin­ka­mą bu­lių sa­vo kar­vei ar prieš­in­gai.

Po šio žingsnio ūkininkai yra nukreipiami į tinklalapį „SellMyLivestock“, kur jie gali peržiūrėti daugiau pasirinkto galvijo nuotraukų ir prieš nuspręsdami, ar jį pirkti, gauti daugiau informacijos.

Kaip naujienų agentūrai „Reuters“ pasakojo įmonės „Hectare Agritech“, kuri valdo „SellMyLivestock“ puslapį, vadovas Dougas Bairniero, ūkininkai gali rasti informacijos apie primilžio vidurkį ir pieno baltymų kiekį.

„Galvijų poravimas internetu yra net paprastesnis nei žmonių, nes galima rasti daugybę duomenų apie šiuos nuostabius gyvūnus. Šie duomenys leidžia prognozuoti, kokie bus galvijų palikuonys“, – teigė jis.

Programėlė pradėjo veikti per šių metų Valentino dieną ir „Tudder“ kūrėjai įsitikinę, kad tai pirmoji mobilioji programėlė, skirta galvijams poruoti.

„Tudder“ veikia panašiu principu kaip ir žmonių pažinčių programėlė. Ūkininkai savo išmaniuosiuose telefonuose pirmiausia turi pažymėti, ar jie ieško buliaus, ar karvės, o tada braukti per nuotraukas – į dešinę, jei juos tenkina pasirinkimas, ir į kairę, jei ne.

Šia programėle ūkininkai gali gauti duomenų iš kitų kolegų visoje šalyje, taip palengvindami galvijų prekybą. Ūkininkas ir „Tudder“ naudotojas James Bridgeras teigė, kad dėl programėlės gyvūnai bus mažiau transportuojami, taigi patirs mažiau streso. Be to, ilgainiui ji gali tapti rimta varžove tradiciniam turgui.

„Čia gauni visus duomenis ir viską, o jei esi turguje gali neužtekti laiko apžiūrėti kiekvieną galviją“, – teigė jis „Reuters“.

Puslapyje „SellMyLivestock“ praėjusiais metais parduoti buvo užregistruota per 50 mln. svarų (per 57 mln. eurų) vertės galvijų, pašaro ir kraiko. Tai rodo, pasak D. Bairniero, kad ūkininkai tikrai nėra įstrigę praeityje.