Iškalbinga statistika: Lietuvoje nesaugios apie 52 proc. interneto svetainių
Apie 52 proc. in­ter­ne­to sve­tai­nių Lie­tu­vo­je yra pa­žei­džia­mos, skel­bia­ma 2018 me­tų Na­cio­na­li­nio ki­ber­ne­ti­nio sau­gu­mo ver­ti­ni­me.

Anot jo, labiausiai pažeidžiamos – „Wordpress“ ir „Joomla“ turinio valdymo sistemas turinčios interneto svetainės.

Pasak krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos, tai bene labiausiai nerimą kelianti kibernetinio saugumo spraga.

„Kas labiausiai kelia nerimą šiandien (...) Į jas nesunku įsilaužti. Tai reiškia, kad nesunku atakuoti, nesunku užkrėsti vartotojų kompiuterius, gaminti kriptovaliutą ar vykdyti kitą kenkėjišką veiklą, kaip kad įsibrovus į naujienų portalus platinti netikras naujienas“, – vertinimo pristatyme žurnalistams sakė krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza.

Anot jo, galima pasidžiaugti tuo, kad per metus pavyko gerokai sustiprinti viešojo sektoriaus svetainių saugumą.

„Dauguma jų jau yra susitvarkiusios ir į jas įsilaužti tapo gerokai, gerokai sunkiau“, – teigė E. Kerza.

Pernai Lietuvoje fiksuotų kibernetinių incidentų skaičius, palyginti su 2017 metais, liko nepakitęs, tačiau daugėja sudėtingų atakų – nustatyta beveik dvigubai daugiau rafinuotų atakų, teigiama Nacionalinio kibernetinio saugumo centro ataskaitoje.

Ataskaitoje taip pat teigiama, kad ketvirtadaliu padaugėjo vadinamųjų socialinės inžinerijos metodų, daugiausia – elektroninių laiškų, kuriais siekiama išvilioti pinigus, informaciją, užvaldant net pareigūnų kompiuterius, išsiunčiant duomenis už Lietuvos ribų.

„Silpniausia grandis išliekame mes – žmonės. Mus apgaudinėja, apsimeta mūsų viršininkais, siunčia mums laiškus su virusais viduje (...) vagia informaciją, kėsinasi į mūsų pinigus ir tokiu būdu daro mums žalą“, – teigė E. Kerza.

Krašto apsaugos ministerija nurodo, kad pernai fiksuota beveik 2,5 tūkst. informacinių atakų, įskaitant netikras naujienas, beveik trečdalis jų buvo gynybos srityje.