Išbandė skraidantį taksi
Star­tuo­lis „Kit­ty Hawk“, su ku­riuo yra su­si­jęs vie­nas iš „Goog­le“ įkū­rė­jų ir šiuo me­tu „Goog­le“ val­dan­čios kom­pa­ni­jos „Alp­ha­bet“ va­do­vas Lar­ry Pa­ge‘­sas, pra­ne­šė, jog bu­vo su­kur­tas ir Nau­jo­jo­je Ze­lan­di­jo­je iš­ban­dy­tas au­to­no­mi­nis skrai­dan­tis tak­si „Co­ra“.

Kompanija paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas šios transporto priemonės skrydis. Toks skraidantis aparatas yra visiškai elektrinis ir geba kilti ir leistis vertikaliai, skelbia CNN.

Savo išvaizda „Cora“ primena „Delorean“ automobilio iš filmo „Atgal į ateitį“ ir skraidančios transporto priemonės iš animacinio serialo „Džetsonas (The Jetsons) hibridą. Šiuo aparatu gali skristi du keleiviai, jis išvysto greitį iki 150–180 kilometrų per valandą 150–900 metrų aukštyje. Vienu įkrovimu toks taksi gali nuskristi 100 km.

Pakilti vertikaliai „Cora“ aparatui leidžia 12 startinių variklių, o judėti oru – vienas varantis variklis. Trys nepriklausomi borto kompiuteriai pasirūpina navigacija, net jei vienas kuris iš jų nustos veikti. Visi propeleriai taip pat veikia nepriklausomai. Transporto priemonėje blogiausiam atvejui yra numatytas parašiutas, kuris leis aparatui nusileisti, jeigu nebeveiks visi propeleriai, pažymi „Endgadget“.

„Mes siūlome aplinkos neteršiančią transporto priemonę, kuri skraido autonomiškai“, – sakė „Kitty Hawk“ vadovas Naujojoje Zelandijoje Fredas Reidas.

Planuojama, kad „Sora“ transporto priemonės taps transporto sistemos dalimi ir bus parduodamos kompanijoms ir automobilių parkams, o neatskiriems žmonėms.