Indija rengiasi milžiniškam šuoliui į kosmosą
Tre­čia­die­nį kreip­da­ma­sis į tau­tą In­di­jos mi­nis­tras pir­mi­nin­kas Na­rend­ra Mo­di pa­skel­bė, kad ša­lis iki 2022 me­tų su­rengs pi­lo­tuo­ja­mą kos­mi­nį skry­dį į kos­mo­są.

„Indija pasiųs į kosmosą vyrą arba moterį iki 2022 metų arba anksčiau, jeigu tai bus įmanoma“, – pabrėžė N. Modi sakydamas ilgą kalbą Delio Raudonojoje tvirtovėje šalies Nepriklausomybės dienos proga. Premjeras dar pridūrė, kad astronautas „gabens nacionalinę vėliavą“. Konservatyvių pažiūrų vyriausybės vadovo žodžiais, Indija po Rusijos, JAV ir Kinijos būtų tik ketvirta pasaulyje valstybė, savarankiškai nuskraidinusi žmonių į kosmosą.

Apie ateities planus Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi paskelbė šaliai švenčiant Nepriklausomybės dieną. / AFP/Scanpix nuotrauka

Indija, intensyvindama konkurenciją su Kinija, pastarąjį dešimtmetį daug investavo į savo kosmoso programą. Kaip praėjusią savaitę pranešė šalies kosminių tyrimų organizacija, iki 2019 metų siekiama nuskraidinti į Mėnulį orbitinį zondą „Chandrayaan 2“. Jo nugabentas aparatas turėtų nusileisti ant Mėnulio paviršiaus ir rinkti duomenis apie šį dangaus kūną. Kosmoso agentūra planavo surengti misiją dar pernai, bet dėl aparato konstrukcijos pakeitimų buvo priversta ją atidėti.

2008-aisiais į kosmosą pakilęs orbitinis aparatas „Chandrayaan 1“ skriejo orbita aplink Mėnulį ir paleido zondą rėžtis į gamtinio Žemės palydovo paviršių. 2013 metais Indija taip pat pasiuntė tebeveikiantį Marso orbitinį zondą, o pernai šalis per vieną raketos startą paleido rekordinį skaičių palydovų – iš viso 104 aparatus.