Ilgai laukta kosmonautikos ateitis – pirmas blynas visiškai sėkmingas, laukia sugrįžimas į Žemę
2011 me­tais bai­gė­si Šat­lų prog­ra­ma ir JAV ne­te­ko ga­li­my­bės skrai­din­ti žmo­nes į kos­mo­są iš sa­vo kos­mod­ro­mų. Nuo ta­da vi­si JAV as­tro­nau­tų skry­džiai vy­ko iš Bai­ko­nu­ro kos­mod­ro­mo Ka­zachs­ta­ne, pri­klau­san­čio Ru­si­jai.

Po truputį, keletą metų vėluodama, nauja žmonių skraidinimo į kosmosą programa JAV juda į priekį. Du pagrindiniai jos dalyviai – „SpaceX“ su „Crew Dragon“ kapsule ir „Boeing“ su „Starliner“.

Pirmoji kompanija kaip tik savaitgalį išbandė „Crew Dragon“. Tiesa, pirmo skrydžio metu įgulos dar nebuvo – kapsulėje sėdėjo tik manekenė Ripli, pavadinta Sigourney Weaver veikėjos iš „Svetimo“ filmų serijos garbei.

Skrydis pavyko visiškai sėkmingai, o po 27 valandų nuo pakilimo kapsulė prisijungė prie Tarptautinės kosminės stoties. Be to, prisijungimas įvykdytas visiškai autonomiškai, nenaudojant robotinės rankos, kuri įprastai padėdavo prisišvartuoti „Dragon“ kapsulėms su atsargomis.

Dabar kapsulė keletą dienų praleis prisijungusi prie stoties, o penktadienį turėtų grįžti į Žemę. Jei visas bandymas bus sėkmingas, vasarą laukia pirmasis skrydis su žmonėmis. Apskritai „Crew Dragon“ turėtų tilpti iki septynių astronautų. „Boeing Starliner“ bandomasis skrydis numatytas balandį, o skrydis su įgula – rugpjūtį.