„Apple“ pastebėjo inovatyvią lietuvių idėją
Prog­ra­muo­to­jas Ta­das bei ve­te­ri­na­rė Ra­sa Žie­miai šuns Ūd­ros dre­si­ra­vi­mą pa­ver­tė vers­lu. Su po­ros su­kur­ta „Do­go“ prog­ra­mė­le au­gin­ti­nio dre­si­ra­vi­mas ta­po iš­ties įdo­mia ir įtrau­kian­čia veik­la. Ši ino­va­ty­vi idė­ja su­lau­kė „App­le“ pri­pa­ži­ni­mo – „Do­go“ bu­vo pa­skelb­ta die­nos prog­ra­mė­le.

Verslo idėją sugalvojo patys

Programėlės „Dogo“ autorius Tadas Žiemys atvirauja, jog verslo idėja gimė artimoje aplinkoje – šeimoje. Dresiruojant šunį, šeimininkams kartais pritrūkdavo treniravimo disciplinos, entuziazmo, todėl norėta pagelbėti ir kitiems žmonėms, kurie susiduria su ta pačia problema.

„Dogo“ veikia lyg asmeninis treneris – rekomenduoja išbandyti naujas užduotis bei skatina siekti progreso. Vartotojai gali patys stebėti, kas jiems sekasi geriau, o ką dar reikėtų patobulinti. Visos veiklos yra paremtos žaidimo principu – užduotys pagal sudėtingumą yra suskirstytos į lygius. Norint pereiti į kitą lygį, reikia įvykdyti tam tikrą užduotį. Tokiu būdu treniravimo procesas paverčiamas įdomesniu“, – sako programėlės kūrėjas.

Norėdamas pereiti į kitą lygį, vartotojas turi sulaukti „Dogo“ komandos patvirtinimo. Ji peržiūri augintinio atliekamo triuko vaizdo įrašą ir jį įvertina – leidžia pereiti į kitą lygį arba pasiūlo sprendimą triukui patobulinti.

„Vartotojų atsiųstus vaizdo įrašus peržiūrime. Žmonės itin vertina šį tiesiogiai kuriamą ryšį, kai kitas asmuo stebi bei komentuoja augintinio dresavimą. Toks paslaugos unikalumas sulaukia nemažai teigiamų atsiliepimų, todėl vis daugiau vartotojų susidomi „Dogo“, – pasakoja T. Žiemys.

Programėlė užsienyje sulaukia daugiau dėmesio

T. Žiemys atvirauja, jog programėlė Lietuvoje nėra ypač populiari. Inovatorius pastebi, jog europiečiai savo augintinius dažniau veda į dresūros mokyklas, todėl „Dogo“ atsisiunčia rečiau.

„Didžioji dalis vartotojų yra ne iš Lietuvos. Pastarąjį mėnesį daugiausiai jų buvo iš Amerikos, Kanados, tačiau šie srautai tikrai keičiasi. Štai Pietų Amerikoje, Meksikoje žmonės dažniau atsisiunčia šią programėlę, nes neturi galimybių naudotis profesionaliomis dresuotojų paslaugomis“, – sako pašnekovas.

Programėlės kūrėjo manymu, mažesnį „Dogo“ populiarumą lemia ir tai, jog lietuviai dažniau naudojasi operacine sistema „Android“. Šiuo metu programėlės atnaujinimai prieinami tik „iOS“ operacinėje sistemoje, o ji populiaresnė tarp užsieniečių.

„Turime ne tik „iOS“, bet ir „Android“ versiją, tačiau pastaroji turi mažiau funkcijų – nėra lygių, video peržiūros funkcijų. Didžioji dalis Lietuvos gyventojų naudojasi operacine sistema „Android“, todėl negali savo telefone įsidiegti naujausios programėlės versijos“, – teigia T. Žiemys.

Nustebino „Apple“ parodytas dėmesys

Pašnekovas neslepia, jog „Apple“ susidomėjimas jų kurta programėle buvo netikėtas, tačiau itin vertingas. Daugybė vartotojų atsisiuntė programėlę būtent po to, kai „Dogo“ buvo paskelbta „Apple“ dienos programėle.

„Džiaugiamės, jog „Apple“ pastebėjo mūsų darbą. Pats anksčiau dirbau programėlių kūrimo srityje ir žinau, jog tokiam pripažinimui būtinos rekomendacijos iš pažįstamų žmonių. Mes patys niekur nesikreipėme, nesireklamavome, tačiau teigiami vartotojų atsiliepimai bei nuolatinis noras tobulėti tapo mūsų sėkmės formule“, – pasakoja T. Žiemys.

Po kurio laiko inovatyvios programėlės kūrėjai iš „Apple“ sulaukė pasiūlymo susitikti Vilniuje: „Susitikimo metu sužinojau, jog jie turi komandą, kuri kasdien peržiūri įvairias programėles. Programėlė „Dogo“ jiems pasirodė patraukli bei originali, todėl ji atsirado rekomenduojamų sąraše. Tai mums buvo didžiulis įvertinimas“, – neslepia pašnekovas.

Laisvalaiko užsiėmimas virto pagrindine veikla

„Dogo“ buvo pradėta kurti prieš keletą metų, o oficialus jos paleidimas įvyko 2017 metų gruodį. Nors iš pradžių T. Žiemiui tai buvo laisvalaikio užsiėmimas, vėliau tai tapo pagrindine jo veikla.

„Kai atsirado pirmasis programuotojas, kuris galėjo padėti, įsivažiavau taip, kad tai tapo mano pagrindiniu darbu. Dabar veiklos atsirado dar daugiau, todėl ir mano žmona Rasa nusprendė prisijungti pilnu tempu. Šiuo metu programėlė yra orientuota į dresavimo pradžiamokslį, tačiau dirbdami intensyviau sieksime sudominti jau patyrusius dresuotojus bei taip šią programėlę tobulinsime dar sparčiau“, – teigia T. Žiemys.

. . .

Pasinaudokite investicijomis inovacijoms kurti pagal Ūkio ministerijos administruojamas ES priemones:

„Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ – inovaciniams produktams ar procesams kurti. Paraiškų teikimo terminas iki 2018 m. rugsėjo 25 d.

„Intelektas LT-2“ – bendriems mokslo ir verslo inovatyviems projektams vykdyti. Paraiškų teikimo terminas iki 2018 m. rugsėjo 25 d.

„Inostartas“ – inovatyvioms idėjoms, produkto vystymui ar tyrėjų ir mokslininkų įdarbinimui. Paraiškų teikimo terminas iki 2020 m. rugsėjo 30 d.

„Inočekiai“ – inovacinės veiklos pradžiai ir tęstinumui. Paraiškų teikimo terminas iki 2020 m. rugsėjo 30 d.

„Inopatentas“ – išradimų patentavimui ir dizaino registravimui tarptautiniu mastu. Paraiškų teikimo terminas iki 2020 m. lapkričio 30 d.

„Inostažuotė“ – MTEPI veiklas vykdančių įmonių darbuotojų mokymui ir technologinių įgūdžių tobulinimui užsienio MTEPI centruose arba įmonėse. Paraiškų teikimo terminas iki 2020 m. birželio 30 d.