#100LT Vladas Algirdas Bumelis: žmonių mentalitetas keisis ir kad jie norės būti protingi, kaupti žinias

Chemikas, biotechnologas, verslininkas prof.:

„Lietuva po 100 metų bus klestinti, aukštųjų technologijų šalis, turinti gerą žemės ūkį. Gyvenimas bus puikus. Genų inžinerija per tą laiką bus pažengusi tiek, kad iš lietuvių genomo galėsime eliminuoti pesimizmo geną. Lietuviai turės tik optimizmo geną, nes tik tada galima judėti į priekį.

Žmonės gali turėti tiek kilnojamojo, tiek nekilnojamojo turto. Manau, jog visi lietuvaičiai vis labiau supras, kad nekilnojamasis turtas nėra tas, kuriam reikia atiduoti visą gyvenimą, ir kad pagrindas – kilnojamasis turtas, kurį kasdien atsikėlę iš lovos turime ir nešiojamės su savimi. Tai žinios, protas – visa, kas sudėta į mūsų galvas. Neabejoju, kad žmonių mentalitetas keisis ir kad jie norės būti protingi, kaupti žinias.

Jeigu kas nori, paskui iš žinių gali daryti ir nekilnojamąjį turtą. Po 100 metų, kaip ir dabar, žmonės važiuos iš Lietuvos ir grįš į ją. Gyvensime geriau nei senosios Europos šalys – pas mus važiuos, o ne mes važiuosime. Lietuviams norėčiau palinkėti ateinantį šimtmetį būti žmonėmis. Būti žmogumi – svarbiausia savybė, kurią turime įgyti. Kai visi tai suprasime, bus mažiau antraeilių dalykų, į kuriuos dabar kartais labai kreipiame dėmesį.“