Vyčio paminklas gali iškilti Kaune
Vy­čio pa­mink­lo ini­cia­to­riams pra­lai­mė­jus kon­kur­są dėl ga­li­my­bės sta­ty­ti mo­nu­men­tą sos­ti­nės Lu­kiš­kių aikš­tė­je, ši skulp­tū­ra ga­li bū­ti įreng­ta Kau­ne, an­tra­die­nį pra­ne­šė por­ta­las del­fi.lt.

Kauno meras Vilsvaldas Matijošaitis patvirtino tokią galimybę aptaręs su Vyčio paramos fondo atstovais.

„Tai nebus toks greitas procesas. Mes bendravome šiandien, kalbėjomės apie tai: apie galimybes, kokioje stadijoje, kokių matmenų jis, aptarinėjome vietą ir taip toliau. Tačiau tai – ne mano, tai turėtų būti miestiečių sprendimas“, – sakė meras.

Vyčio paramos fondo pirmininko pavaduotojas Vilius Kavaliauskas neatskleidžia, kas inicijavo minėtą pokalbį: „Kalbėjome ir prieš konkursą. Jie daug smalsesni už Vilniaus valdžią. Jei Vilniaus meras net nebuvo atėjęs pažiūrėti tos mūsų skulptūros, tai kauniečiai net eksponavo ją. Manau, kad yra požiūris šiek tiek skirtingas nei Vilniaus mero“.

Kaip skelbė BNS, Kultūros ministerijos skelbtą paminklo rekonstruotoje Lukiškių aikštėje konkursą laimėjo Andriaus Labašausko memorialas, primenantis mišką ir partizanų bunkerį.

Visgi Kultūros paveldo departamentas pareiškė, kad menininko pasiūlyta pastatyti kalva neatitinka prieš septynerius metus patvirtintų paveldosauginių reikalavimų, jog Lukiškių aikštė turi būti lygi. Departamento direktorės pavaduotojas Algimantas Degutis sako, kad ekspertams šiuos reikalavimus tikriausiai bus siūloma persvarstyti.