VTEK pradeda tyrimą dėl Ramūno Karbauskio 7 mln. eurų dovanos vaikams
Vy­riau­sio­ji tar­ny­bi­nės eti­kos ko­mi­si­ja (VTEK) pra­dė­jo ty­ri­mą dėl Sei­mo na­rio Ra­mū­no Kar­baus­kio el­ge­sio.

Tyrimas pradėtas žiniasklaidos paskelbtos informacijos bei žurnalisto Šarūno Černiausko atsiųsto kreipimosi pagrindu. Teigta, jog R.Karbauskis dviem savo sūnums padovanojo apie 7 mln. eurų, tačiau dovanojimo sandorių nenurodė privačių interesų deklaracijoje.

RAmūnas Karbauskis antradienį „Žinių radijui“ teigė, jog tie 7 milijonai eurų buvo skolinti iš banko, o politikas vaikams pinigų padovanojo visai neseniai. Tiesa, „Žinių radijui“ R. Karbauskis pripažino laiku nedeklaravęs vieno dovanojimo sandorio, kuris įvyko prieš kelis mėnesius.

„2015, 2016 metais, tai yra bankų kreditai, kuriuos verslas ima vystyti verslui, bet kokiu atveju mano vaikų įmonės yra pasiskolinusios didžiules sumas lėšų. Vieną sykį, kada man teko dovanoti, tai buvo prieš du mėnesius. Tai va mano pažeidimas, aš dabar galiu tą pripažinti, aš vėluoju truputį uždeklaruoti tą vieną dovanojimą.

Čia yra praeitais metais įvykęs pabaigoj metų dovanojimas, čia nieko bendro neturi su tuo, ką rašo. Ten buvo iš bankų kredito“, – kalbėjo R. Karbauskis.