Vokietijos prezidentas Rukloje: „Čia tapo mažiau saugu“
Lie­tu­vos ir Vo­kie­ti­jos pre­zi­den­tai penk­ta­die­nį Ruk­lo­je, Jo­na­vos ra­jo­ne, ap­lan­kė čia tar­nau­jan­čius vo­kie­čių ka­rius. Jie va­do­vau­ja iš maž­daug tūks­tan­čio ka­rių su­da­ry­tam tarp­tau­ti­niam są­jun­gi­nin­kų ba­ta­lio­nui. Lie­tu­vo­je dis­lo­kuo­ta apie 450 Vo­kie­ti­jos ka­rių.

„Saugumas ir teritorinis vientisumas yra bendra visų NATO narių užduotis ir atsakomybė“, – žurnalistams Rukloje sakė Vokietijos prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris.

„Mes esame čia, nes suprantame, kad saugumo situacija per pastaruosius kelerius metis pasikeitė. Ji tapo mažiau prognozuojama, o čia tapo mažiau saugu“, – pridūrė jis.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė tvirtino, kad šiuo metu Vokietija demonstruoja lyderystę užtikrinant rytinio NATO flango ir viso Aljanso saugumą.

Pasak jos, Lietuvoje dislokuotas tarptautinis batalionas yra „ir gynimas, ir atgrasymas tuo pačiu metu“.

Šalių vadovų pasisakymų įrašą išplatino Lietuvos prezidentės spaudos tarnyba.

Tarptautiniai batalionai kiekvienoje Baltijos šalyje ir Lenkijoje dislokuoti šiemet. NATO teigia taip reagavusi į Rusijos agresiją Ukrainoje. Maskva teigia, kad Aljanso veiksmai kelia grėsmę jos saugumui.

Šiuo metu Lietuvoje dislokuotame batalione be vokiečių tarnauja dar apie 250 Nyderlandų, 200 Norvegijos, šimtas Belgijos ir 20 Liuksemburgo karių.