Viktoras Pranckietis dėl naujo skandalo: dvigubų standartų nebus
Sei­mo pir­mi­nin­kas Vik­to­ras Pra­nckie­tis ža­da, jog Sei­me bus su­da­ry­ta lai­ki­no­ji ko­mi­si­ja tir­ti ne­tin­ka­mu sek­sua­li­niu el­ge­siu kal­ti­na­mo par­la­men­ta­ro My­ko­lo Ma­jaus­ko veiks­mams.

„Dvigubų standartų negali būti, (Kęstučio – BNS) Pūko istoriją visiškai neseniai turėjome, ji pasibaigė, labai gaila, bet atsiranda daugiau. Kalbėjome apie pavasario sesiją, kad reikėtų riboti tas veiklas, į komisijų veiklas neklimpti tiek daug. Šiuo atveju pasidaro taip, kad vis tik turėsime“, – Žinių radijui trečiadienį kalbėjo Seimo pirmininkas, paklaustas, ar dėl M. Majausko bus sudaryta laikinoji tyrimo komisija.

V. Pranckietis pažymi, kad M. Majauskui būtina suteikti teisę į gynybą ir išsakyti savo poziciją. Parlamento vadovas teigia, kad narystę sustabdęs konservatorius, pažadėjęs trauktis ir iš Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininko pareigų, jau padarė tai, ko iš politiko tikimasi tokioje situacijoje, tačiau ragino pagalvoti ir apie parlamentaro mandato atsisakymą.

„Tas klausimas neliks taip padėtas, jis bus sprendžiamas Seime. Jei tai yra tiesa, kas kalbama, tai neabejoju, kad Seimo narys turėtų apsispręsti dėl savo ateities“, – teigė V. Pranckietis.

M. Majauską kaltinanti mergina „Info TV“ reportaže antradienį pasakojo prieš daugiau nei penkerius metus jo bute, tuomet būdama pilnamete moksleive patyrusi nepageidaujamą politiko seksualinį elgesį. Pašnekovė liudijo žinanti dar bent kelias merginas, kurių bejėgiškumu M. Majauskas esą bandė pasinaudoti.

Pats parlamentaras antradienį išplatintu pranešimu spaudai informavo stabdantis narystę Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje, „kol bus išsklaidytos visos abejonės“. Jis taip pat ketina pasitraukti iš Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininko pareigų, tačiau atsisakyti parlamentaro mandato kol kas nesvarsto.

Tai jau antras Seimo narys, kaltinamas nederamu seksualiniu elgesiu – iš pareigų po pradėto apkaltos proceso sausį atsistatydino Kęstutis Pūkas, tirti jo bylą dėl seksualinio priekabiavimo prokurorai ketina baigti šią savaitę.

Pastaruoju metu socialiniuose tinkluose visame pasaulyje kilus judėjimui #metoo, kai moterys prisipažįsta patyrusios seksualinį priekabiavimą ar išnaudojimą, kaltinimų Lietuvoje sulaukė Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro vadovas Linas Marijus Zaikauskas, kino režisierius Šarūnas Bartas, teatro režisierius Jonas Vaitkus, buvę VDA dėstytojai Jonas Gasiūnas, Arvydas Liepuonius, Gintautas Trimakas.