Viktoras Pranckietis: dėl koalicijos būtų deramasi ne su Valdemaru Tomaševskiu
Sei­mo pir­mi­nin­kas Vik­to­ras Pra­nckie­tis ne­at­me­ta, kad „vals­tie­čiams“ ne­tu­rint for­ma­lios dau­gu­mos Sei­me dar bus de­ra­ma­si su Lie­tu­vos len­kų rin­ki­mų ak­ci­ja – Krikš­čio­niš­kų šei­mų są­jun­ga (LLRA-KŠS) dėl koa­li­ci­jos su­tar­ties įfor­mi­ni­mo.

Jis taip pat užsimena, kad derybos greičiausiai vyks tik su šia frakcija, ne su LLRA-KŠS vadovu europarlamentaru Valdemaru Tomaševskiu.

„Jei jie pareikštų tokį norą (prisijungti – BNS) ir mes pareikštumėme tokį norą, manau, taip, jie prisijungtų prie koalicijos pritardami programai. Jei bus poreikis – taip, ir, aišku, jei jie to pageidaus“, – Žinių radijui teigė V. Pranckietis.

„Žinote, kada mes sprendžiame tuos klausimus, kurie sprendžiami čia, tie, kas yra užribyje, tegul jie ir lieka užribyje. Taip, mes turbūt tartumėmės su frakcija“, – teigė jis, paklaustas, ar bus kalbamasi su V. Tomaševskiu.

Seime 57 atstovus su V. Pranckiečiu turinti LVŽS yra pasirašiusi koalicinį susitarimą su buvusia Socialdemokratų partijos frakcija. Tačiau frakcijai skilus į dvi ir pakeitus pavadinimus „valstiečius“ remiančioje Socialdemokratų darbo frakcijoje lieka 12 atstovų, tad formaliai valdantieji turi 69 narius – mažiau nei pusę atstovų 141 vietos Seime.

Seimo pirmininkas, kaip ir premjeras Saulius Skvernelis bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis, pabrėžia, kad tikroji dauguma paaiškės balsavime ir oficialiai prisijungti prie koalicijos LLRA-KŠS bus kviečiama tik jei bus matomas trapus jėgų balansas.

Seime opozicinėmis yra pasiskelbusios Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija su 31 nariu, Liberalų sąjūdžio frakcija su 13 narių, frakcija „Tvarka ir teisingumas“ su septyniais nariais ir pirmadienį parašus dėl frakcijos sudarymo Seimo pirmininkui įteikę socialdemokratai, iš viso – 58 parlamentarai.

Aštuonių narių Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija nepriklauso daugumai, bet ir nėra pasiskelbusi opozicine. Taip pat šeši parlamentarai dirba Seimo narių mišrioje grupėje – jai automatiškai priskiriami kitoms frakcijoms nepriklausantys parlamentarai.