Valstybės vadovų šventės dvelkia jaukumu
Ar­tė­jan­čias gra­žiau­sias me­tų šven­tes pir­mie­ji vals­ty­bės as­me­nys su­tiks šei­mos ir ar­ti­mų­jų ap­sup­ty­je. Jiems Kū­čios ir šv. Ka­lė­dos – su­si­kau­pi­mo, bend­ra­vi­mo, ste­buk­lo lau­ki­mo ir do­va­nų me­tas.

Švenčių proga prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir premjeras Saulius Skvernelis Lietuvos žmonėms linki, kad šv. Kalėdos kiekvienus namus pripildytų vilties, šviesos ir artimųjų šilumos. Naujaisiais metais – tvirtybės, tikėjimo ir pasitikėjimo, susitelkimo į tai, kas daro mus laimingus.

Stengiasi pradžiuginti dovanėlėmis

D. Grybauskaitė sako, kad Kūčios ir Kalėdos jai visada buvo pačios laukiamiausios šventės. „Tai buvimo su artimaisiais, dalijimosi ir dovanojimo stebuklo laukimo metas“, – teigė šalies vadovė. Prezidentė pasakoja, kad jos šeimoje Kalėdos buvo švenčiamos laikantis visų papročių.

Daugumą jų D. Grybauskaitė išlaikė iki dabar. „Kūčių vakarienę visada pradedame kalėdaičio laužimu, ant stalo dedu lėkštę artimiesiems, kurių jau nebėra. Griežtos taisyklės ruošti būtent 12 patiekalų nėra, tačiau vienas patiekalas ant Kūčių stalo būna visada – mano pačios marinuoti baravykai“, – atskleidė ji.

Kalėdos šalies vadovei visada yra ir dovanų metas. „Artimuosius stengiuosi pradžiuginti dėmesiu ir nuoširdžia dovanėle“, – tvirtino D. Grybauskaitė.

Artėjant gražiausioms metų šventėms Lietuvos žmonėms prezidentė linki visa ko geriausio. „Linkiu, kad Kalėdos kiekvienus namus pripildytų vilties, šviesos ir artimųjų šilumos. Svajonių išsipildymo visiems!“ – sveikino D. Grybauskaitė.

Namai – geriausia vieta

Seimo pirmininkas V. Pranckietis visada stengiasi praleisti šventes su šeimos nariais. Susibūrimo centru tampa šeimos namas šalia Kauno esančiuose Ringauduose. Pasak V. Pranckiečio, šiemet prie Kūčių stalo turėtų susėsti 11 žmonių – vaikai, anūkai, bičiuliai.

„Šeiminė tradicija ir yra susirinkti, pabūti kartu“, – tikino Seimo vadovas. Kūčių vakarą Pranckiečių šeima paprastai stengiasi dalyvauti šv. Mišiose.

Šventinis stalas – Seimo pirmininko sutuoktinės Irenos rūpestis. „Kad visi sutilptume, stalą tenka išskleisti „, – sakė jis.

Kūčių patiekalai tradiciniai – kūčiukai, avižų kisielius, žuvis, silkė. Seimo pirmininkas prisipažino nelabai mėgstantis tik aguonų pieną. „Prisimenu vaikystės Kūčias, kai ne visada būdavo kalėdaičių, tada lauždavome juodos duonos riekelę. Galbūt nuo to laiko labiausiai mėgstu tikrą juodą duoną“, – kalbėjo V. Pranckietis.

Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio šeima. Trūksta tik birželį gimusio anūko Jonuko. / Asmeninio albumo nuotrauka

Parlamento vadovo teigimu, jų šeimoje egzistuoja tradicija dovanomis keistis Kūčių vakarą, iš karto po vakarienės. Labiausiai, pasak jo, šios švenčių dalies laukia anūkai. V. ir I. Pranckiečiai turi tris anūkus, jauniausias – Jonukas gimė šių metų birželį.

„Būtinai atvyksta Kalėdų Senelis. Vaikai su didžiausiu džiaugsmu puola išpakuoti ilgai lauktų dovanų, tad kurį laiką girdėti vien plėšomo popieriaus šiugždesys. Šiemet sutarėme, kad dovanos bus tik simbolinės“, – sakė Seimo vadovas. Jis prisiminė, kad vaikystėje dovanų svajojęs gauti pirštuotas pirštines, nes tuomet visi mūvėjo tik kumštines. „Buvau labai laimingas, kai gavau odines pirštuotas pirštines“, – pasakojo V. Pranckietis. Į Kalėdų Senelio vaidmenį dažniausiai tenka įsijausti Seimo pirmininko sūnui. „Tą jis daro tikrai labai gerai, aplanko ir savus, ir kaimynų vaikus“, – gyrė V. Pranckietis.

Ir Kalėdas, ir Naujuosius metus Seimo pirmininkas taip pat dažniausiai sutinka su šeima ir draugais. Jis tikina, kad namai – pati geriausia ir mieliausia vieta, kur galima pailsėti, pabendrauti ir pašvęsti. „Mano namai – mano tvirtovė“, – šmaikštavo V. Pranckietis. Kad Naujųjų vakaras būtų išskirtinis, Seimo pirmininkas su žmona stengiasi nueiti į šventinį koncertą. Tradicijos ketina laikytis ir šįkart. Kaip ir pernai, sausio 1-ąją parlamento vadovas dalyvaus iškilmingoje Lietuvos vėliavos iškėlimo ceremonijoje Gedimino pilies bokšte.

Visiems „Lietuvos žinių“ skaitytojams artėjančių švenčių proga V. Pranckietis ir jo sutuoktinė linki tvirtybės, tikėjimo ir pasitikėjimo.

Švenčių proga prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir premjeras Saulius Skvernelis Lietuvos žmonėms linki, kad šv. Kalėdos kiekvienus namus pripildytų vilties, šviesos ir artimųjų šilumos.

Švenčia tradiciškai

S. Skvernelis su žmona Silvija ir dviem vaikučiais Kūčias bei Kalėdas švenčia tradiciškai. Kaip sako premjeras, taip, kaip tai daro daugelis žmonių Lietuvoje. „Pirmiausia, žinoma, tai yra šeimos šventė, galimybė pabūti ir niekur neskubant pabendrauti su pačiais brangiausiais žmonėmis“, – aiškino jis.

Kaip ir daugelio lietuvių šeimose, per Kūčias Skvernelių namuose dengiamas tradicinis stalas, ant jo būtinai dedami kūčiukai. „Svarbiausia – tikrai ne patiekalų skaičius, o ta jauki atmosfera ir nuotaika. Matyt, kiekviena šeima turi savo receptų, kiekvienas stalas yra savitas ir unikalus. Per Kūčias ragaujame žuvų patiekalus. Kalėdų stalas – kiek gausesnis“, – pasakojo S. Skvernelis.

Saulius Skvernelis: “Kartu su žmona Silvija atidarėme Šv. Kalėdų laukimo sezono pradžią”. / facebook.com nuotrauka

Kalėdų rytas šeimoje – dovanų metas. „Vaikai tiki Kalėdų Seniu. Manau, kad ir suaugusieji širdies gilumoje juo tiki“, – sakė premjeras. Šventės yra metas, kai Skverneliai stengiasi arba aplankyti, arba pas save pasikviesti artimiausius žmones. Anot S. Skvernelio, būtent buvimas su jais sukuria šventinę nuotaiką.

Kalėdų proga Vyriausybės vadovas Lietuvos žmonėms linki susitelkti į dalykus, kurie mus daro laimingus. „Raskime laiko savo artimiesiems, pasirūpinkime sveikata, gyvenkime prasmingą gyvenimą. Metų pabaigoje pats laikas apie tai pagalvoti. Būkime laimingi ir laimę dalykime kitiems“, – palinkėjo S. Skvernelis.