Vaiko pinigų jau paprašė daugiau kaip 170 tūkst. vaikų tėvai
Pra­šy­mus „vai­ko pi­ni­gams“ gau­ti jau pa­tei­kė dau­giau kaip 170 tūkst. vai­kų tė­vai, ku­rie ne­tru­kus tu­rė­tų su­lauk­ti ir iš­mo­kų, pir­ma­die­nį pra­ne­šė Lie­tu­vos ra­di­jas.

Prašymus „vaiko pinigams“ gauti jau pateikė daugiau kaip 170 tūkst. vaikų tėvų, jie netrukus turėtų sulaukti ir išmokų, pirmadienį pranešė LRT radijas. Tai beveik trečdalis bendro vaikų, pretenduojančių į išmokas, skaičiaus.

„Šiai dienai dėl išmokos vaikui jau pateikta 173,4 tūkst. prašymų“, – LTR radijui sakė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Piniginės paramos skyriaus vedėja Svetlana Kulpina.

Pasak jos, daugiausia prašymų gauta elektroniniu būdu – 114,8 tūkst.

S. Kulpinos teigimu, ministerijos žiniomis, „vaiko pinigus“ galėtų gauti apie 531 tūkst. šalies vaikų.

„Vaiko pinigų“ mokėjimo tvarka nuo sausio pasikeitė – dabar 30 eurų išmokos priklauso visiems, auginantiems vaikus iki 18 metų, o jei jie mokosi – iki 21-erių. Jos mokamos, nepriklausomai nuo tėvų pajamų.

Mažai uždirbantiems arba daugiavaikiams tėvams bus mokamos papildomos išmokos.

Jei šeima daugiavaikė, su priedais ji gaus 58,5 euro už vaiką iki dvejų metų ir 45,2 euro – už vyresnius vaikus. Jei šeimos pajamos vienam nariui bus mažesnės kaip 183 eurai, bendra išmoka sieks atitinkamai 58,5 ir 45,2 euro.

LŽ primena, jog nuo sausio pradžios tėvai, norintieji pateikti prašymus dėl vaiko pinigų sistemoje www.spis.lt, susidūrė su problema – sistema buvo nepasiekiama. Bandant atsidaryti socialinės paramos informacinę sistemą, tai padaryti buvo neįmanoma. Socialinės apsaugos ministras Linas Kukuraitis aiškino, kad pradedant vaiko pinigų prašymų registraciją sistemos pralaidumas buvo nustatytas pagal ministerijos prognozuotus srautus.

Nuo sausio įvesti 30 eurų siekiantys vaiko pinigai už visus vaikus, tačiau norėdami juos gauti tėvai turi teikti prašymus, o juos registruojanti internetinė sistema dėl didelių apkrovų nuo mėnesio pradžios neveikė sklandžiai. Prašymus taip pat priima savivaldybių skyriai.

Vaiko pinigų išmokos pakeitė iki sausio tėvams galiojusią neapmokestinamų pajamų mokesčio lengvatą, per mėnesį leidusią dirbantiems tėvams susigrąžinti iki 30 eurų. Iki šiol išmokos už vaikus buvo mokamos tik mažai uždirbantiems arba daugiavaikiams tėvams. Išmoka už vaiką iki dvejų metų siekė 28,5 euro, o iki 18 metų – 15,2 euro. Pasak S. Kulpinos, pernai šias išmokas gavo apie 200 tūkst. vaikų.

Žadama, kad ateityje vaiko pinigai augs.

Be visiems skiriamų vaiko pinigų, mažai uždirbantiems arba daugiavaikiams tėvams bus mokamos papildomos išmokos.